Sosyal gruplar, arkadaşlıklar, topluluklar gündemde olacak, uzun vadeli hedeflerimiz şekillenecek. Bizi aşağı çeken ne varsa bağları kopartacağız, yük edindiğimiz birliktelikleri ardımızda bırakacağız.

Kendimizi alışıldık rutinlerin dışına çıkartmak, bitmesi gereken ilişkileri bitirmek için güç duyacağız, belki mutsuz olduğumuz bir işe veda edeceğiz, belik bir ortaklığı sonlandıracağız. Duygularımız yoğun olacak, çevremize kendimize bakış açımız değişecek, farkındalığımız artacak. 

ESKİ SİSTEMİN BİTİŞİ 

“Ne istiyoruz, kendimizi nerede görmek istiyoruz ve hayallerimize ne kadar yakınız?” İşte Kova yeniayı bize buradan göz kırpıyor ve düşünmeye sevk ediyor. Belki de önceliği kendimize verme zamanı. 

Uranüs beklenmedik yerden ve sürpriz bir şekilde aydınlanma yaşatabilir, yanı sıra sinirsel gerginlik ve huzursuzluğu arttırabilir. Konfor alanından çıkartarak, kendimizi mecbur hissettiğimiz koşullardan arındırabilir. Bazı şeylere hazırlıksız yakalanabiliriz. Maddi güvenlik, mali durum alanında tedbirli davrandığımız takdirde başarıya ulaşabiliriz. Önümüzdeki 10 gün başlangıçlar desteklenecek, sezgiler artacaktır. İç sesinize önem vermek elzemdir. Karşı koymak, direnmek yerine akışa teslim olmak işe yarayabilir.

Kova enerjisi şu anda gökyüzünde vurucu bir şekilde kendini gösteriyor. Merkür’ün ardından Mars ve Venüs sırasıyla Plütoyla kavuşuma gidiyor, yeniliğe, farklı bakış açısına, yaratıcılığa ve geniş kitlelere ulaşmaya davet ediyor. İnisiyatif dışında değişebilecek her konu dengemizi bozabilir, Castra sabit yıldızı ani öfke patlamaları, tartışmaların büyümesine sebebiyet verebilir. Kadınlar manipülatif, hırslı ve kavgacı partnerlerden uzak durmalı, güven duyulmayan insanlara mesafeli yaklaşılmalı. Hak ettiğiniz bir miras elinize geçebilir, beklediğiniz mülk satışı tamamlanabilir, taşınabilir, evlilik ve boşanma kararları ani bir şekilde alınabilir. 

13-17 ŞUBAT ARALIĞI DİKKAT!

Kalp ve dolaşım sisteminde rahatsızlıklar, varisler, nörolojik problemler gündeme gelebilir. Ebeveynlerin sağlık sorunları, tedavileri öne çıkabilir. 13- 17 Şubat aralığı özellikle dikkat istiyor. Mars 13 Şubat’ta Kova burcunda ve Plüto kavuşumunda. Toplumsal olaylar, patlamalar, terör, savaş faaliyetleriyle baskı yaratan etkilerle önemli günler. Kalabalık ortamlardan uzak durulmalı. Dünyanın çeşitli yerlerinde volkanik patlamaların tetiklenmesi mümkün. Hava şartları sert kış getirebilir, toprak hareketleri tetiklenebilir. Ulaşım araçlarında kazalar meydana gelebilir.

Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesi yer sarsıntıları açısından hassas noktada, aşırı yağışlara bağlı seller, heyelanlar görülebilir. Avrupa’nın çeşitli yerlerinde, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinin Ay burcunun Kova olduğunu belirtirsek Uranüs tesiriyle kitlelerin hak arayışları, yürüyüşler ve başkaldırılar devam edebilir. Yönetimsel yapıların değiştiği, otoritenin sorgulandığı, uzun vadede toplulukların yenilik ve değişim isteyen haykırışları sürerken liderlerin karşılığında sert önlemleri gündeme gelebilir. İran ve Rusya Kova etkisiyle oldukça önemli. Ukrayna- Rusya arasındaki savaşın tetiklenmesi mümkün. 

SİBER SALDIRILAR, ELEKTRİK KESİNTİLERİ

Yerel seçimlere yaklaşıyoruz, tansiyon giderek yükselebilir, mecliste sert tartışmalar yaşanabilir. Krediler, bankalarla ilgili yeni düzenlemelerden bahsedebiliriz. 

Telefonunuza, bilgisayarınıza gelen iletilere karşı önümüzdeki hafta boyu temkinli olun. Hackerlar iş başında olabilir, bazı yerlerde elektrik kesintileri meydana gelebilir. 

Sıra dışı etkilerle dolu bir 15 gün. Uranüs toprağın gazabını dilerim göstermesin. Temposu yüksek, sert, evrenin ileriye gitmemiz için bazı krizler getireceği, diğer yandan azim ve kararlılık sonucu bazı niyetlerin gerçekleşeceği bir zaman dilimi.   

Hayırlar getirmesini dilerim.