Fenomen dizi Friends'te Chandler Bing karakterini canlandıran ünlü oyuncu Matthew Perry, geçtğimiz ekim ayında hayatını kaybederek sevenlerini adeta yıkmıştı. Perry'nin ölümünden sonra, oyuncunun bağımlılığı da çok konuşuldu ve hatta son zamanlarında uzun süredir ayık olduğu belirtilmişti.

Ancak yeni bir raporda pek çok kaynak aslında oyuncunun ayık olmadığını söyledi. 10 Ocak'ta yayınlanan raporda, bazı ismini vermek istemeyen kaynaklar; Matthew Perry'nin Ekim 2023'teki ani ölümünden önce ayık olduğu konusunda yalan söylediğini iddia etti. Friends yıldızının ölmeden önce hâlâ bağımlılığıyla uğraştığı belrtildi.

Perry, 2022 tarihli anı kitabında ayık olduğunu iddia etmişti; ancak bir kaynak, Perry'nin kitabında ve basın turu sırasında ayıklığı hakkında söylediği her şeyin "yalan" olduğunu iddia etti: “Kitap satmak istiyordu. Her şey hazırlanmış ve manipüle edilmişti; Gerçek önemli değildi."

Başka bir kaynak, Matthew'un flört uygulaması Raya'da genç kadınlarla tanıştığını ve onları kendisine uyuşturucu almaya ikna ettiğini de iddia etti: "Bağımlılar akıllıdır ve Matthew muhteşemdi. FaceTime olayını yapacak ve onları tanırdı. Sonra 'Hadi takılalım' derdi. Artık halkın arasına çıkmıyordu. İnsanlardan bir şeyleri bu şekilde gizliyordu.”

Matthew Perry 2021'de ayık olduğunu iddia etse de yeni raporda bu durumun böyle olmadığını iddia edildi: “Kilit altında yaşıyordu, kendini herkesten soyutlamıştı.”

Kaynaklardan biri ayrıca Perry'nin, Friends'teki rol arkadaşları Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer ve Matt LeBlanc'a da ayık olduğu konusunda yalan söylediğini iddia etti: "Yıllar boyunca hepsine pek çok konuda yalan söyledi. Onlara çok saygısı vardı ama onlar hakkında her zaman olumlu şeyler söyleyemezdi. Kendini onlardan aşağı hissediyordu, bu yüzden olumsuz konuşmaları da bu güvensizlikten kaynaklanıyordu.”

Matthew, 28 Ekim'de California, Pacific Palisades'teki evinde öldüğünde 54 yaşındaydı. Trajik ölümünden yaklaşık iki ay sonra, resmi ölüm nedeni "ketaminin akut etkileri" nedeniyle olduğunu açıkladı. Ölmeden önce Perry, 19 aydır temiz olduğunu söylemiş ve yıllardır bağımlılığıyla nasıl mücadele ettiğini anlatmıştı.