Eski Alman milli futbolcu Max Kruse, profesyonel kariyerini noktaladıktan dört ay sonra, bölgesel lig takımlarından BSV Al-Dersimspor ile antrenmana çıkmaya hazırlanıyor.

Hücum hattının deneyimli ismi, yeni takımıyla ilk resmi karşılaşmasına ise bu pazar Kreisliga A'daki üçüncü hafta mücadelesinde, Spandauer Kickers III takımı karşısında çıkacak. BSV Al-Dersimspor teknik direktörü Güven Akpolat, tecrübeli oyuncunun ilk on birde sahaya çıkacağını BILD gazetesine doğruladı.

Max Kruse, takımdaki favori numarası olan 10 numarayı giyemeyecek; zira bu numara başka bir oyuncuya verilmiş durumda. Bununla birlikte, pazar günü sahaya takım kaptanı olarak çıkacak.

Son dönemde fazla kilolarıyla gündem olan Nutella hayranı Kruse, "Şu anda 99,4 kiloyum. Umarım Dersimspor'un ürün yelpazesinde kırmızı ve beyaz XXL formalar vardır." ifadelerini kullandı.

BİR KASA BİRA, NARGİLE YASAK

Öte yandan, Almanya'da bir gelenek olarak yeni oyuncuların ilk maçlarında bir kasa bira getirmesi beklenir. Akpolat, Kruse'nin alkol kullanmamasına rağmen, takım arkadaşları için bir kasa bira getireceğini söyledi.

Bununla birlikte, Kruse'nin soyunma odasına nargile getirmesinin kesinlikle yasak olduğu belirtildi.

Kruse ayrıca kulüp düzenlemelerine uyum sağlamak zorunda. Takım içinde belirlenen kurallara göre, antrenmana geç kaldığı her seferinde takım kasasına 10 Euro ödemesi gerekiyor. Ayrıca, Kruse'nin kulübe yıllık 150 Euro katkıda bulunması bekleniyor.

Ayrıca Kruse'nin transferi büyük bir ilgi uyandırdı. Akpolat'a göre, Kruse'nin takıma katılacağını duyurmasından bir gün sonra, çok sayıda Union Berlin taraftarı antrenman sahasında toplandı.

Transferin nasıl gerçekleştiğini anlatan Akpolat, şu ifadeleri kullandı:

Max'in arkadaş çevresinin bir parçasıyım. Ortak bir arkadaşımız var ve 2020'de tanıştık. Max kasım ayında SC Paderborn'dan ayrıldıktan sonra şakayla karışık artık Dersimspor'a geçebileceğini söyledim. Daha sonra ocak ayında bana geldi ve bizimle futbol oynamak istediğini ve oynamaya hevesli olduğunu söyledi.

FENERBAHÇE'DEN OLAYLI AYRILDI

2020-21 sezonunda Fenerbahçe'ye transfer olan Max Kruse, sarı lacivertlilerle olaylı bir ayrılık yaşadı.

Maaşı yatırılmadığı gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesheden Alman futbolcu, FIFA'ya açtığı dava sonrsı Fenerbahçe'den tazminat alma hakkına sahip oldu.