Formula 1 takımlarından Red Bull Racing'in takım patronu Christian Horner hakkında bir kadın çalışanı tarafından taciz iddları gündeme atılmıştı. Christian Horner, Red Bull takımının yaptığı soruşturma sonrası aklansa da, kariyerinde üç dünya şampiyonluğu bulunan Max Verstappen'in babası Jos Verstappen tarafından konu yeniden gündeme taşındı.

Horner'ın suçlu olduğu halde mağduru oynadığını söyleyen Jos Verstappen, Daily Mirror'a verdiği röportajda "Horner görevde kaldığı sürece gerilim devam edecek. Takım dağılma tehlikesi ile karşı karşıya... Bu şekilde devam edemez. Bir yerde mutlaka patlak verecek" dedi.

Jos Verstappen, takımın başarılarına devam etmesi için Horner'ın istifa etmesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

HAKKINDAKİ İDDİALAR NEDENİYLE GÜNDEME OTURMUŞTU

Christian Horner, bir kadın çalışan tarafından tacizde bulunduğu iddiasıyla gündem olmuştu. Red Bull takımı, sekiz hafta süren ve bağımsız bir avukat tarafından yürütülen soruşturma sonrası Horner'ın suçsuz olduğu kanısına varıldığını açıklamıştı.

Ancak daha sonra Horner'a ait olduğu belirtilen görüntüler servis edilince, iddialar yeniden gündeme gelmişti. Buna rağmen Horner, Bahreyn Grand Prix'inde takımın başında yer almayı sürdürmüştü.