Yargıtay'ın AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunma kararının ardından muhalefet harekete geçti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in çağrısı üzerine Meclis Danışma Kurulu’nun Yargıtay’ın kararının genel kurula taşınması konusunu görüşmek için toplanacağını açıkladı. Ancak Kurtulmuş’un programında Danışma Kurulu toplantısı yer almadı.

ÖZEL'DEN EYLEM KARARI

Yaşanan bu gelişmenin ardından CHP lideri Özgür Özel, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Özel şu ifadeleri kullandı;

*Meclis Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş tarafından yapılacağı bildirilen ve saat 17.00'de toplanması beklenen Danışma Kurulu toplantısının yapılmayacağını öğrendim.

*Bu durumda dün gerçekleştirdiğimiz olağanüstü grup toplantısında aldığımız karar gereği, yargı krizi ve darbe girişimini gündemde tutmak amacıyla bugünden itibaren TBMM Genel Kurulu'nu terk etmeme eylemine başlıyoruz.

ENGİNYURT'TAN DESTEK

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP'nin eylemine destek vereceklerini belirterek, "Yargı krizi ve darbe girişimini gündemde tutmak amacıyla bugünden itibaren, CHP'nin TBMM Genel Kurulu’nu terk etmeme eylemini destekliyoruz. Sen ben yok,biz varız. Haksızlığa karşı direneceğiz" dedi.