2020 yılında eşi Prens Harry ile birlikte İngiliz Kraliyet Ailesi’ndeki resmi görevlerinden ayrılan ve ABD’ye yerleşen Meghan Markle hayatına farklı projelerle devam ediyor.

Son olarak South by Southwest Festivali'nin (SXSW) açılış konuşmasında yer alan 42 yaşındaki eski oyuncu, sahnede tavırlarıyla çeşitli tepkiler aldı.

Markle, “Engelleri Aşmak, Anlatıları Şekillendirmek: Kadınlar Ekranda ve Ekran Dışında Nasıl Liderlik Ediyor” başlıklı panele gazeteci Katie Couric, aktris Brooke Shields ve danışman Nancy Wang Yuen'in de katıldığı panelde yer aldı.

Düşes'i sosyal medyada eleştirenlere göre, “The Amendment” podcast'inin sunucusu Errin Haines, Markle kucaklaşmaya gittiğinde onun bu davranışına karşılık vermedi. 

Birkaç saniyelik olayda Haines’ın kısaca ellerini açtığı sonra Markle’ın kollarını daha büyük şekilde açtığı ama ikilinin sonrasında sarılmadıkları görülüyor. 

Sosyal medya kullanıcıları da Markle'ın çevrimiçi zorbalıkla ilgili olan konuşmasında böyle bir olay yaşamasının ironik olduğuna dikkat çekti.

Bir X kullanıcısı, "Meghan Markle kadına sarılmaya gidiyor ve reddediliyor." derken bir başkası da, "Kendisi 'sarılmacı' olduğu için pek çok kişinin öyle olmadığını hâlâ fark edemedi. Ve birçok kişi yalnızca tanıdığı ve sevdiği insanlara sarılıyor." dedi.