1987 yılında gösterime giren Çıkış Yok (No Way Out), Kenneth Fearing'in  1946 yılında yayımlanan romanı The Big Clock'tan  uyarlandı. 

Donanma subayı Binbaşı Tom Farrell (Kevin Costner), kolejden arkadaşı Scott Pritchard'ın (Will Patton) referansıyla ABD Savunma Bakanı David Brice'ın (Gene Hackman) ofisine atanır. Görevi, bakanın ofisi ile CIA-FBI ve askeri istihbarat arasında irtibat subaylığı yapmaktır.

 

Bakan Brice, hükümetin denizaltı projesine son vermek istemektedir, Kongre üyelerinin direnç göstermesini engellemek için çeşitli belgeleri bulmak Binbaşı Farrell'in ilk görevidir. 

Bir davette tanıştığı Susan Atwell (Sean Young) ile tutkulu bir ilişki yaşayan Farrell, kadının Bakan Brice'nın metresi olduğunu öğrenmesine rağmen bağını koparmaz. Susan'ın bir gece evinde ölü bulunması olayların akışını 180 derece değiştirir.

Farrell, Brice'ı, Susan’ın dairesine girerken görmüştür ama bildiklerini söyleyememesinin nedenleri vardır. 

Brice'ın bir numaralı adamı Scott, Susan'ın ölümünü örtbas etmek için şeytani bir plan yapar. Ulusal güvenlik kaygılarını öne sürerek soruşturmanın polisin elinden alınmasını ve patronunun adının davanın dışında kalmasını sağlar. 

Uzun süredir dilden dile yayılan, "Yuri" adındaki “hayali” KGB ajanının Pentagon'dan bilgi sızdırdığı dedikodusunu dosyayla ilişkilendirerek bu görevi Binbaşı Farrell'a verir ve arkadaşlığını kullanarak kişisel sadakatini göstermesini ister. 

Kendisini bir komplo ve entrika ağının içinde bulan Binbaşı Farrell'ın hem kariyeri hem de hayatı tehlikededir. Son derece yetenekli, hırslı ve kurnaz bir subay olan Farrell, bu kedi-fare oyununda oldukça akıllı hamleler yaparak hem Savunma Bakanı'nı hem de Scott'u köşeye sıkıştırır. 

Süre: 114 dakika
Yönetmen: Roger Donaldson
Senaryo: Robert Garland
Görüntü Yönetmeni: John Alcott
Kurgu: William Hoy, Neil Travis
Müzik: Maurice Jarre
Oyuncular: Kevin Costner (Tom Farrell), Gene Hackman (Savunma Bakanı David Brice), Sean Young (Susan Atwell), Will Patton (Scott Pritchard), Howard Duff (Senatör Duvall),  Jason Bernard (Yüzbaşı Donovan), George Dzundza (Sam Hesselman), Nina Beka (Iman), Fred Thompson (CIA Direktörü Marshall), Dennis Burkley (Mate), John D'Aquino (Teğmen John Chadway)