İlişkiler açısından çözülmemiş konular nihayete erecektir. Bireysel olduğu kadar dünya üzerinde çarpıcı olaylar meydana gelebilir.

Güneş- Ay karşıtlığı netliğin ifadesidir. “Ben-Sen” çarpışmasıdır. Aslan burcunda ego çatışmaları, duygularda karmaşa, kendini ortaya koymak konusunda rekabet enerjilerini tetikleyebilir. Neyi elde etmek istiyorsak kibirli davranabilir, karşımızdakine yüksekten bakabilir, olumsuz yönüyle karşılığında zorbalık görebiliriz.

Güneş ve Plüto Kova burcunda kavuşumda gelecek hedefleriniz, sosyal ilişkileriniz, hayalleriniz için size hizmet etmeyen durum ve oluşumlar konusunda harekete geçmeye teşvik edecektir. “Arkadaşlık ilişkilerinizden, yakın çevrenizden memnun musunuz, yoksa birçok şeyi görmezden gelerek alışkın olduğunuz ortama ayak mı uyduruyorsunuz?” İşte Plüto Kova etkisiyle 20 yıllık bu dönem hepimizi yüzleştirecek, radikal bir temizliğe itecektir.

Emek verilen işlerin karşılığı alınabilir, kimileri başarıya koşabilir, yeteneklerini değerlendirebilir. Uzak mesafe aşkları başlayabilir, duygusal birliktelikler uzun vadeye evrilebilir. 21 Ocak Plüto Kova transitinin ilk dolunayı. Kadersel formların yoğun bir şekilde çalıştığını söylemek yanlış olmayacaktır. Sizi sınırlayan ve kaygılardan uzaklaşın. İçinizde büyüttüğünüz çocuğa bugünlerde iyi bakın ve cesaretlenin. Yaratım gücünüzü doğru olana yönlendirin. Memnun olmadığınız, mutsuz olduğunuz durumlar için oturmak yerine çözüm üretin.

Aslan burcunun ‘hep bana’ mottosuyla bencillikten uzak kalmak ince bir çizgi. Gizli olan konular açığa çıkabilir, sineye çekilen konular patlayabilir. Hayatınızdaki tüm önemli yapıtaşlarını sorgulamaya hazır olun. Yeni şeyler deneyin, kalıplarınızın dışına çıkın. 

PİYASALARDA ANİ DALGALANMALARA HAZIR OLALIM

Kolektifte ekonomik alanda protestolar yaşanabilir, yüksek enflasyon zamlar devam edebilir. Doğal afetler, gemi kazaları, sudan gelecek felaketler, boğulmalar, maden kazaları meydana gelebilir. Kova burcunda Güneş- Plüto kavuşumuyla dünyanın çeşitli yerlerinde ayaklanmalar, askeri hareketlilik yaşanabilir. Spekülatif piyasada kurlar ve özellikle de altın fiyatları hızlı bir şekilde yükselebilir. Bulaşıcı hastalıklar, özellikle çocukların ve gençlerin sağlığına bu süreçte dikkat etmek gerekiyor. Sanatçılar, ünlü simalar, sporcularla ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir.

Merkür-Mars kavuşumu Oğlak burcunda ağzımızdan çıkan sözlere, saldırgan tutumlara, sözün nereye gideceğine karşı önümüzdeki hafta boyunca uyarıyor. Kelimeler kılıçtan keskin olabilir ve Plütonik etkiyle geri dönülmez bitişlere sebebiyet verebilir. Zekanın nasıl kullanılacağı bir lütuf mu, yoksa gaf mı bu sizin elinizde. İlişkilerde sürtüşmeler yaşanacak, savunmacı ve saldırgan tutumlar öne çıkacaktır. Sağlıkta göz sorunları, kalp rahatsızlıkları, eklem sorunları tetiklenebilir.

Kangren olan ilişkilerin bitişiyle güçlenmeyi başlayacağımız günler. Işığınızı çalan kişileri ayıklayın ve güç savaşlarını bir kenara bırakın. Rotayı değiştirin. İlahi akışa teslimiyet kolaylık getirecektir.

Hayırlar getirmesini dilerim.