Hayatımızda sağlam uzun vadeli kararlar vereceğiz, yeni oluşumlara adım atacağız. Plüto 21 Ocak’ta Kova burcuna geçmeye hazırlanırken, bu tarihe kadar 29 derecede yoğun bir dönüşüm enerjisini çalıştırıyor, ancak vereceğimiz kararlar dikkat istiyor. Ocak ayı birçok kişi için yapılan yanlışların temize çekilmesi, eskide yapılan hatanın bir daha tekrara düşmemesi için büyük değişim başlatıyor.

Hedeflerimize giden yolda sistemli bir şekilde ilerlemeye bakalım. Mars Oğlak burcunda rahat ve güçlüdür. Konsantrasyon verir, aklınızın fikrinizin savrulmasına engel olmaya çalışır. 

Sorumluluklar artar, kontrol duygusu yükselir, engeller yıldırmaz. Para, kazançlar,  toplumdaki statü önem taşır, başarı her şeyin üzerine çıkar.

Önünüzü görmek istersiniz, hedefinize kilitlenirsiniz.

Olgunluktur Oğlak burcu, tecrübeye hürmet eder, yaşanmışlıklardan keyif alır. Çevrenizde, ailenizde olgun insanların deneyimlerinden ve tavsiyelerinden yararlanmak mutlu edebilir. 

Diyete ve spora başlamak gibi bir niyetiniz varsa Mars Oğlak yolculuğu ihtiyacınız olan motivasyonu size sağlayacaktır. Sağlıkta dizler, dişler, eklemler, cilt rahatsızlıkları tetiklenebilir. Bu dönem çalışma ortamında yaşanan ilişkiler artabilir.

Güneş- Chiron karesi ve Merkür- Neptün kare açısı bugün kesinleşiyor. Mars Oğlak ne kadar kararlı duruş sergilese de dağınıklık ve belirsizlik önümüzdeki 7 gün etkili. Sadakat sınavlarına hazır olun. İletişimde, anlaşmada, sözleşmede, yeni atılacak imzalarda, haberleşmede, ulaşımda, eğitimde aksaklıklar yaşanabilir. Diliniz ve kullandığınız kelimeler tam olarak ne kast ediyor, bu konuda temkin gerekiyor. Gerçekler çarpıtılmaya müsait, hiçbir şey göründüğü gibi değil, her şey olduğundan farklı.

Aklınız karışabilir, kararsızlık yaşayabilir, gerçeklerden kaçmak isteyebilirsiniz. Zihin bulanık olabilir, günlük rutinlerde dalgınlık oluşabilir, fikirleri toparlamakta zorlanabilir, yanlış kararlar verebilirsiniz. Planların aksama ihtimaline karşı öfkeli olmak yerine gökyüzünün seyrini gözlemleyin ve sakin kalıp bu sürecin geçici olduğunu bilin.

Önemli radikal planlarınız varsa iyice gözden geçirin, kendinize süre verin. Dış etkenlere karşı oldukça duyarlı olacağınızı, sezgilerinizin yükseleceğini unutmayın. Her şeyi bildiğiniz konusunda aşırı özgüven yerine, yanılma payınızın yüksek olduğunu bilerek adımlarınızı atın.

İÇ SESİNİZİ DİNLEYİN

Dolandırılmalar, aldatılmalar, internetten yapılan alışverişler, ödemeler, hesap gönderimleri, internet üzerinden başlayan flörtler azami dikkat istiyor. Risk almayın, her fırsata balıklama atlamayın, sorgulayın. Ego kaynaklı tartışmalardan kaçının, yıkıcı değil yapıcı yaklaşın. Bedeni ve ruhu yoracak davranışlardan uzak kalmaya bakın.

Mars Oğlak burcunda unutmayın, ne hayal dünyasında yaşadığınız aşkların, ne de para ve statü öncelikli ilişkilerin fayda sağlamayacağını bilin. Kişisel hırslar hüsran getirir, tuhaf dramatik davranışlar sonra pişmanlık yaratır.

Havada yoğun gri bulutlar var ve sisle önünüzü görmekte zorlanıyorsunuz. O zaman görüş açılana kadar beklemek gerekiyor. Disiplin ve güvenli koşullar yolunuzu bulmakta kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey için acele etmeyin. Bu haftanın mottosu bu olsun. Yaratıcı işlerle uğraşanlar, reklamcılar, spritüel, manevi konularla ilgilenenler bu özel transitten fayda sağlayabilir.

Çıkmaz sokaklar yerine, vizyonu geniş tutmaya bakalım.

Mutluluk ve esenlikle...