Mersin, FIBA Kadınlar Euroleague'in heyecan dolu Dörtlü Final etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu önemli organizasyonda, geçtiğimiz yılın şampiyonu Fenerbahçe Alagöz Holding, ÇBK Mersin, ZVVZ USK Prag (Çekya) ve Villeneuve d'Ascq LM (Fransa) gibi güçlü takımlar mücadele edecekler.

Dörtlü Final heyecanı yarın başlayacak ve ilk karşılaşma saat 16.00'da Villeneuve d'Ascq LM ile ZVVZ USK Prag arasında gerçekleşecek. Bu maçın galibi, organizasyonda finale yükselen ilk ekip olacak. Aynı günün akşamında, saat 19.00'da, geçen sezonun finalistleri ve aynı zamanda Türkiye'nin gururu olan Fenerbahçe Alagöz Holding ile ÇBK Mersin, finale çıkma mücadelesi verecek.

Yarı final etaplarını galibiyetle tamamlayan takımlar, büyük finalde şampiyonluk için karşı karşıya gelecekler. Yarı finalde yenilen ekipler ise üçüncülük için mücadele edecekler.

Servet Tazegül Spor Salonu, bu önemli spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. FIBA Kadınlar Euroleague şampiyonu, 14 Nisan Pazar günü saat 19.00'da yapılacak olan final maçıyla belirlenecek. Aynı gün, üçüncülük için olan karşılaşma ise saat 16.00'da başlayacak.