Mersin'de masa tenisiyle 10 yaşında tanışan ve bu spora gönül veren emekli sınıf öğretmeni Ahmet Özer (87), hâlâ aktif olarak raket sallıyor.

Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi oyuncusu olan Özer, bugüne kadar kazandığı 112 ödülle dikkat çekiyor:

Antrenörler yetiştirdim, milli sporcular yetiştirdim. Onlarla birlikte çalışıyorum. Ulusal ve uluslararası turnuvalara katılmaya devam ediyorum. Hedefim 100 yaşına kadar raket sallamak.

Özer, masa tenisine başladığı 10 yaşından bu yana ulusal ve uluslararası pek çok turnuvada başarılar elde etti ve 112 ödül kazandı.

"MASA TENİSİ AŞKI ORADA BAŞLADI"

Yaşına rağmen müsabakalarda boy göstermeye devam eden ve genç sporculara ilham olan Özer, 100 yaşına kadar bu spora devam etme arzusunu dile getirdi:

"Bu spora 10 yaşlarında başladım. Ortaokula giderken yumurtanın masa üzerinde yuvarlandığını gördüm. Yere düşeceği anda elime aldım, elimin uçtuğunu hissettim. Masa tenisine aşk orada başladı. 1958'de öğretmen olduktan sonra görev yaptığım okulda masa kurdum. Mersin'e döndükten sonra ise masa tenisine ilgimi sürdürdüm. Türkiye'yi 2002'de Japonya'da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında temsil ettim. Türk bayrağını taşırken çok gururlandım. Dünya ve Avrupa şampiyonluğu elde ettim. Yurt içinde sayısız birincilikler aldım."

"HER ŞEY SEVGİYLE BAŞLAR"

Özer, 70 yıldır süregelen masa tenisi serüveninde başarının asla tesadüf olmadığını vurgulayarak, "Her şey sevgiyle başlar, işinize severek yaparsanız başarı kendiliğinden gelir. Ben masa tenisine değer veriyorum. Şu an ödül sayım 100'ü geçti. 87'den gün aldım. Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi sporcusu unvanını aldım. Burada antrenörler yetiştirdim, milli sporcular yetiştirdim. Onlarla birlikte çalışıyorum. Ulusal ve uluslararası turnuvalara katılmaya devam ediyorum. Hedefim 100 yaşına kadar oynamak" diye konuştu.