Süper Lig'in asist kralı Dries Mertens Galatasaray ile yola devam ediyor. Sözleşmesi sona eren ve sözlü olarak anlaşılan Belçikalı futbolcu, SÖZCÜ sayfalarına da yansıyan ‘yola devam’ kararını bir kez de ülkesi medyasına açıkladı.

VTM News’a konuşan 37 yaşındaki maestro, “Kontratım bitiyor. Başlarda büyük ihtimalle futbolu bırakacağımı söylemiştim. Ama görüşmeler iki ay önce başladı. Neden mi? Çünkü burada işler iyi giderken neden bırakayım?” ifadelerini kullandı.

'KEYFİNİ ÇIKARIYORUM'

Eşi Kat Kerkhofs’un da devam etmesi yönünde fikir bildirdiğini anlatan Dries Mertens, “Bırakmak aptallık olur. Bu kadar harika sezon geçireceğimizi düşünemiyordum” dedi. Sözleşme uzatma görüşmelerinin devam ettiğini anlatan ve ne zaman futbola veda edeceğini artık bilmediğini kaydeden yıldız futbolcu, “Yakında 38 yaşına basacağım. Bu sürede günün keyfini çıkarıyorum. Böyle yapmaya devam edeceğim” diye konuştu.

37'SİNDE TARİHİ SEZON

Dries Mertens, Galatasaray’ın son 10 maçının dokuzunda skor katkısı yaptı; 6 gol atıp 10 da asist yaptı. Belçikalı, sezonu ligde 9 gol-16 asistle tamamladı. Avrupa’da da üç kez ağları sarstı. Mertens, 28 kez skor katkısı yaparken bundan daha iyi bir sezonu en son 2018-19’da Napoli’de 19 gol-13 asistle (32 skor katkısı) yaşamıştı.