Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo, MLS kulübü Inter Miami CF'nin Şubat 2024'te Riyad'da düzenlenecek Riyad Sezon Kupası dostluk maçında Suudi kulübü Al Nassr ile karşılaşmasıyla sahada yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Etkinlik organizatörleri sosyal medya aracılığıyla "The Last Dance" isimli etkinliğin Riyad'daki Kingdom Arena'da yapılacağını teyit ederken kesin tarih henüz belirlenmedi. Üç takımlı turnuvada Jorge Jesus ve Neymar'ın takımı Al Hilal de yer alacak, ancak Brezilyalı oyuncunun geçen ay yaşadığı sakatlığın ardından turnuvada yer alması mümkün görünmüyor. Suudi Genel Eğlence Kurumu Başkanı Turki Alalshikh, "Bu turnuvanın yaratmasını beklediğimiz heyecan ve küresel ilgi, Riyad Sezonu için ana hedeflerimizden biri olan Riyad'a gelen ziyaretçilerin ve dünyanın dört bir yanındaki taraftarların keyif alabileceği uluslararası etkinlikler yaratma hedefimizi genişletiyor" dedi.

MESSI HARİÇ HERKESİ ALDILAR!

Suudi Arabistan, futbolun en büyük oyuncularından bazılarıyla anlaşarak dünya futbolunda büyük bir oyuncu olmak için büyük bir çaba sarf etti. Ancak geçen sezonun sonunda Paris Saint-Germain'den ayrılan Messi'yi petrol zengini krallığa çekemedi ve sekiz kez Ballon d'Or kazanan oyuncu bunun yerine MLS'e geçmeyi tercih etti.

MESSI VE RONALDO'NUN RANDEVU YERİ RİYAD

Messi ve Ronaldo en son 19 Ocak 2023'te Riyad'da düzenlenen bu turnuvada karşı karşıya gelmişti. Messi geçen sezon PSG ile Riyad Sezon Kupası'nda yer almış ve Portekizli yıldızın sürpriz bir şekilde Al Nassr'a transfer olmasının ardından Ronaldo ile de karşı karşıya gelmişti. PSG maçı 5-4 kazanmıştı.