Milli okçu Mete Gazoz, "Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu üçlemesini tamamladım ve tekrardan aynı azim ve kararlılıkla, sıfırdan başlamış gibi çalışıyorum." dedi.

Türk okçuluğunun parlayan yıldızı Mete Gazoz, 3 yaşında eline ilk yayını, 5 yaşında ise ilk okunu aldı ve bugün kategorisinde dünyanın en iyi sporcusu olarak tanınıyor. Avrupa şampiyonluğunu kazanmanın gururunu yaşayan Gazoz, yılın büyük bir bölümünü milli takım kampları ve şampiyonalarda geçiriyor. Gazoz, koleksiyonundaki eksik madalyayı da alarak Antalya'ya dönüp milli takım ile çalışmalarına devam ediyor.

Antalya'da düzenlenen Okçuluk Milli Takımı kampında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Gazoz, Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nın hem kendisi hem de milli takım için çok başarılı geçtiğini belirtti.

"1 YILDIR BUNA HAZIRLANIYORDUK"

Avrupa şampiyonu olmanın yanı sıra erkek takımı ile aldıkları üçüncülüğe ve diğer derecelere de sevindiklerini ifade eden Gazoz, "Olimpiyatlar öncesinde çok güzel oldu. Biz 1 yıldır buna hazırlanıyorduk. Olimpiyatlara giden hazırlık programımızın da gayet yolunda ilerlediğini gördük. Olimpiyat yolunda önemli bir adımı geçmiş olduk. İnşallah aynı başarıyı olimpiyatlarda da gösterip ülkeme bu gururu tekrar yaşatmak istiyorum." diye konuştu.

Bu şampiyonada rakiplerine adeta gözdağı verdiğini söyleyen Gazoz, "Final maçı öncesindeki maçlarda da turları farkla geçtim. Ondan dolayı rakiplerim muhtemelen 'Bu çocuk yine atıyor' demişlerdir." dedi.

"PSİKOLOJİK ÜSTÜNLÜK SAĞLADIM"

Şampiyonalara öz güvenle katıldığını belirten Gazoz, şöyle devam etti:

Avrupa şampiyonluğu bana daha çok öz güven sağladı. Olimpiyatlara giden bu yolda psikolojik olarak rakiplerime üstünlük sağlamış oldum. Kariyerimde inşallah daha çok olimpiyatlara katılacağım. Gelmiş geçmiş en iyi okçuluk sporcusu olma hayalim tabii ki var. Aktif sporcu olduğum için başardıklarımın çok da farkında değilim. O şampiyonlukları çok da hissedemiyorum. Hala sporcuyum ve önümde kazanmam gereken çok turnuva var. Sporcuların kazandıkları hiçbir zaman yetmemesi gerekiyor. O kürsüde kaldığınız süre boyunca tadını çıkartıp ardından tekrar çalışmaya başlamanız gerekiyor. Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu üçlemesini tamamladım ve tekrardan aynı azim ve kararlılıkla, sıfırdan başlamış gibi çalışıyorum.