Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Yağışlı bir hafta yaşayan yurtta hafta sonu da yağmurun yer yer kuvvetlenerek etkisini sürdürmesi bekleniyor. Bugün ve yarın İstanbul ve çevresinde etkili olması beklenen yağışların pazar günü gücünü kaybetse de zaman zaman etkili olacağı tahmin ediliyor.

Yurt genelinde yağışların etkisini gelecek hafta başına kadar sürdürmesi bekleniyor. Pazartesi özellikle yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde kendini gösterecek olan yağışlar hafta ortasında etkisini azaltacak. Hava sıcaklıklarında birkaç derecelik yükseliş görülecek.

BUGÜN YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güneydoğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Muğla, Artvin, Erzurum ve Iğdır çevreleri ile Antalya’nın batı ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bolu’nun yüksek kesimleri ile Erzurum, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis, doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.