Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan uyarıya göre, bu akşam saatlerinden sonra Bursa, Bilecik, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Düzce ve Bolu'nun yüksek kesimlerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.  Açıklamada, vatandaşların ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması istendi. 

KOCAELİ'DE KAR ETKİLİ OLDU

Kocaeli'nin yüksek kesimlerinde kar etkisini gösterdi. Kartepe ilçesinde zirve yolu, Başiskele ilçesinde Aytepe Diriliş Kampı, Gölcük ilçesinde Eriklitepe Tabiat Parkı mevkileri karla kaplandı. 
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Fen İşleri Daire Başkanlığı karla mücadele ekiplerinin, kentin yüksek kesimlerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdüğü, meteorolojiden alınan hava tahmin raporları uyarınca önlemlerin alındığı belirtildi. 

DÜZCE'DE YOĞUN YAĞIŞ

Karadeniz'e kıyısı olan ilçesi Akçakoca'da öğle saatlerinden itibaren kuvvetli rüzgar ve sağanak etkisini gösterdi.

Dalga boyunun 5 metreye ulaştığı ilçede denize açılamayan balıkçılar, limana bağladıkları teknelerinin halatlarını sağlamlaştırdı. Barınaktaki ağlar ve çeşitli malzemeler güvenli alanlara taşındı.

Öte yandan kentin yüksek kesimlerinde devam eden sağanak yerini kara bıraktı. Topuk ve Kardüz yaylaları ile Bıçkıyanı köyü, karın ardından beyaz örtüyle kaplandı.