Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Tahminlere göre bugün yurdun doğu şehirlerinde yer yer kar yağışı görülecek. Yarın ise ülkenin batısında kuvvetli rüzgar bekleniyor, hafta sonu yurda giriş yapacak olan yağışlı havayla birlikte hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşeceği tahmin ediliyor. Trakya'da ve ülkenin iç ve yüksek kesimlerinde kar görülmesi bekleniyor.

2 GÜNDE HIZLA DÜŞECEK

Perşembe gününden sonra hava durumu hızla değişecek. Perşembe günü İstanbul'da 18 derece olması beklenen hava sıcaklıkları cumartesi günün en yüksek 7 derece olarak hissedilecek. Marmara Bölgesi'nin iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışının kendini göstereceği tahmin ediliyor.

BUGÜN İÇİN BAZI ŞEHİRLERE UYARI

Ülkemizin doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunun yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların Rize ve Artvin ile Trabzon'un doğu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'da pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.