Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Yurt genelinde yer yer etkisini artıran sağanak yağışların bugün öğlen saatlerinden itibaren ülkenin büyük bölümünde kendini göstereceği tahmin ediliyor.

Marmara ve Ege kıyılarında yer yer rüzgar kuvvetlenirken yurtta önemli bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.

SAĞANAK BİRÇOK BÖLGEYİ VURACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muş, Van ve Batman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

RÜZGAR YER YER KUVVETLENECEK

Hava Sıcaklıkların yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKOM'DAN İSTANBUL İÇİN UYARI GELDİ

AKOM'dan yapılan açıklamada, öğle saatlerinden sonra İstanbul'un Pendik, Sultanbeyli, Tuzla ve Şile gibi doğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak geçişlerinin beklendiği belirtildi.