Bursaspor Info Yatırım oyuncusu Metin Türen, Beşiktaş Emlakjet Başantrenörü Dusan Alimpijevic ile yaşadıkları olaya ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz günlerde, iki takım arasında Akatlar'da oynanan maça bench'te yaşananlar damga vurmuştu. Beşiktaş'ın başantrenörü Alimpijevic ile Bursaspor bench'i arasında karşılıklı el hareketleri büyük tartışmalara neden oldu.

Alimpijevic'in, Bursaspor yedeklerine dönerek cinsel organını tutması ve Bursaspor oyuncusu Metin Türen'in Sırp çalıştırıcıya eliyle yaptığı hareketin görüntüleri sosyal medyaya düştü.

Konuyla ilgili Sports TV'ye açıklamalar yapan Türen, olayların Alimpijevic'in hareketi sonrası başladığını söyledi. Sırp çalıştırıcının, takım arkadaşlarından birini arayarak tehdit imalı konuşma yaptığını söyleyen Türen, Bursa'daki ilk maçta da benzer hareketlerle karşılaştıklarını belirtti:

"EDEP YERİNİ TUTARAK..."

"Benim Beşiktaş camiasıyla herhangi bir problemim yok, olamaz da. Rakip takım başantrenörü maç boyunca gerek oyunculara, gerek bench'e sürekli yapmış olduğu hareketler var. En son sosyal medyada görüldüğü üzere, edep yerini tutarak kaptan olduğum takımın bench'ine doğru yaptığı hareket var. Bu hareket sonrası ben tepki gösterdim. İsterlerse rakip takım antrenörünün maç boyunca yaptıklarını güvenlik kameralarından görebiliriz."

"TEHDİT İMALI CÜMLELER KURDU"

"Olayların başlangıç, temel sebebi budur. Ayrıca aynı şahıs Bursa'daki ilk maçta da tahrik edici hareketlerde bulunmuştu. Daha da ileri giderek maçtan sonra takım arkadaşımı arayıp tehdit imalı cümleler kurdu. Bu konuşmanın kayıtları da var. Söyleyeceklerim bu kadar daha fazla bir şey söylemek istemiyorum."

"İSTİYORLARSA KAMERALARDAN İZLEYEBİLİRİZ"

"Saha içinde oyuncular arasında gerginlik olabilir. Sporun içinde var bunlar. Her yerde oluyor. Bunların hepsi doğal. Ama antrenörün rakip takım bench'ine böyle hareketler yaptığını hiç görmedim. Daha önce de yapmış olduğu hareketler var. İstiyorlarsa güvenlik kameralarını izleyebiliriz."

"KENDİME DE YAKIŞTIRAMADIM"

"Kendime de yakıştıramadım. Ama önemli bir maç oynuyoruz, 20-25 sayıyla gerideyiz. Zaten adrenalin çok yüksek. O anda öyle bir hareketi görünce şok oldum. Böyle bir olayda bulunduğum için üzgünüm ama bunun kesinlikle Beşiktaş camiasıyla alakası yok."