Antalya'da, 3 aylık Meva'nın 2 gün önceki yangında öldüğü evde, ikinci kez yangın çıktı. Evde kimsenin olmaması olası yeni bir faciayı önledi. Duman dolan yan dairedeki 3 kediyi ise sahibi kurtardı.

Yangın, saat 08.30 sıralarında Muratpaşa ilçesi Kızılarık Mahallesi 2799'uncu Sokak'taki 4 katlı apartmanın son katındaki dairede çıktı. İki gün önce yanan evden duman ve alevlerin yükseldiğini görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla adrese ekipler sevk edildi. Kısa sürede gelen itfaiye ekibi, kapıyı kırıp eve girdi ve yangına müdahale etti.

Binadaki diğer dairelerde oturanlar ise panikle sokağa çıktı. İtfaiye ekibinin yarım saatlik çalışmasıyla söndürülen yangında, evin boş olması olası faciayı önledi. Öte yandan, aynı dairede 20 Mart'ta, elektrikli sobanın devrilmesiyle çıkan yangında, odada uyuyan 3 aylık Meva Çalı yanarak hayatını kaybetmişti.

KEDİLERİNİ KURTARDI

Yanan evin yan dairesinde oturan, sabah işe gittiği için kimsenin olmadığı evde 3 kedisi bulunan İbrahim Çap, haberi alarak evine geldi.

3 kedisini kucaklayıp evden çıkaran İbrahim Çap, "Duman bizim eve kadar girmiş. Gelmeseydik belki onlar da hayatını kaybedecekti. Çok korktukları belli oluyor. Bu ev 2 gün önce de yanmıştı. Komşularımızın ilk çocuklarıydı. Çok üzüldük ve yıprandık. Keşke mala gelseydi de cana gelmeseydi, ama elden bir şey gelmiyor" dedi.

Yanan evin giriş katında oturan Ceren Gündüz ise "3 aylık bir bebek öldü 2 gün önce, bina olarak kaybımız büyük. Yine aynı dairede yangın çıktı. Daire boştu sanırım. Endişe ve korkuyla kendimizi dışarı attık" diye konuştu. İtfaiye ekibi, yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme başlattı.