Terör örgütü PKK üyeleriyle göçmen kaçakçılığı yapmaktan tutuklanan Tunahan Adıgüzel'in babası, MHP İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Güven Adıgüzel, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Güven Adıgüzel'in oğlu Tunahan Adıgüzel'in, PKK üyeleriyle birlikte göçmen kaçırmaktan yakalandığı ortaya çıktı.

SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz'ın köşe yazısında ayrıntılarını anlattığı skandalın ardından Adıgüzel, partisinden istifa ettiğini duyurdu. 

Adıgüzel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Partim MHP’nin zarar görmemesi adına üzülerek istifa ettiğimi kamuoyuna duyururum. Saygılarımla…" ifadelerini kullandı. 

"MHP'NİN ZARAR GÖRMEMEMSİ ADINA..."

Adıgüzel, Saymaz'a sosyal medyadan verdiği yanıtlarda şunları kaydetti:

- Sevgili İsmail Saymaz dün sizinle telefon görüşmemizde ben bu olayın iç yüzünü size anlatmakla birlikte Cumhuriyet Savcılığı tutanaklarını dahi size yolladım. Çocuklarımı PKK terör örgütünün nasıl kullandığını tüm çıplaklığı ile size izah ettim.

- Terör örgütü PKK’nın beni hedef alarak tehdit etmesi nezdimde, abesle iştigal bir durumdur! Asıl üzücü olan çocuklarımın üzerinden benim ve partim olan MHP’nin hedef alınması. Bu vesileyle üzgünlüğümü beyan ediyorum. Saygı ve hürmetlerimle…

- Partim MHP’nin zarar görmemesi adına üzülerek istifa ettiğimi kamuoyuna duyururum. Saygılarımla…

- Çocuklarımın üzerinden tarafıma ve Partim  MHP’ye itibar suikastı yapan namussuz ve şerefsizdir…