2009 yılında 50 yaşındayken hayatını kaybeden dünyanın en ünlü isimlerinden biri olan Michael Jackson, arkasında devasa bir servet bırakmıştı. O zamandan beri Michael Jackson'ın annesi Katherine'in, 55 milyon dolardan fazla aldığı bildirilirken son zamanlarda yaşanan bir anlaşmazlık yüzünden torununu karşısına aldığı basına yansıdı.

Popun son kralının en küçük oğlu Bigi Jackson'ın, büyükannesinin hukuki bir anlaşmazlığı finanse etmek için mirası kullanmasını engellemek istediği bildiriliyor. Bigi'nin, 93 yaşındaki Katherine'in parayı açıklanmayan bir hukuk mücadelesini finanse etmek için kullanmasını engellemek için bir dilekçe sunduğu belirtiliyor.

22 yaşındaki Bigi'nin, Katherine'in, plak şirketi Sony ile 600 milyon dolar değerinde olduğu söylenen son katalog anlaşmasıyla ilgili olduğuna inanılan hukuki anlaşmazlığı finanse etmek için mirastan daha fazla kullanmasını engellemeye çalıştığı bildiriliyor.

Gerçek adı Prens Michael Jackson II olan, eskiden Blanket olarak bilinen ve adını Bigi olarak değiştiren Jackson, babaannesinin talebinin kendisi ve kardeşi Paris için haksız olacağını belirtti. 

Katherine, Bigi'nin velayetini daha önce ortak vesayet sahibi olan büyük kuzeni Tito Joe Jackson'a 2017 yılında teslim etmişti.

Bigi, babasının ölümünden bu yana büyük ölçüde halkın gözünden uzak bir yaşam seçti. Son olarak 2021'de dünya liderlerini iklim kriziyle ilgili harekete geçmeye çağırmak için bir televizyon programına çıkmıştı.