54 yaşındaki eski TV spikeri Lauren Sanchez, 2022 yılında “Altın Kapı” adlı psikolojik gerilim bir proje üzerinde çalışmaya başladı, hatta milyarder nişanlısı Jeff Bezos’un ergenlik çağındaki kızını da filmde küçük bir rol için görevlendirdi.

Ancak artık 65 milyon TL’lik (2 milyon dolar) projenin kalıcı olarak rafa kaldırıldığı, tek bir ağ veya yayıncı tarafından alınmadığı ve Bezos'un sahibi olduğu Amazon Prime platformunun bile filmi listesine eklemediği görülüyor.

Proje başladıktan kısa bir süre sonra, sette kaos olduğu ve çok sayıda personelin işten ayrıldığı yönünde haberler çıktı.

Görüntü yönetmeni 20 günlük çekime bir hafta ara verdi ve üçüncü haftada yönetmen yardımcısı da ayrıldı. Daha sonra Kasım 2022'de yönetmen Kellie Madison’ın da ayrılması bardağı taşıran son damla oldu.

Puck'ta yer alan bir haberde, Sanchez'in "sette nadir görülen ve bazılarına göre hoş karşılanmayan bir varlık" olduğu öne sürülerek, "özel helikopterini sete indirip indiremeyeceğini sormak" gibi büyük taleplerde bulunduğu iddia edildi. Oyuncular ve ekip ise temel güvenlik protokolleri konusunda endişeliydi.

Puck, "Diğerleri zor şartlarda bunalırken Sanchez'in nispeten lüks bir karavana sahip olarak pek fazla arkadaş edinemediğini söylemek yeterli" dedi.

YAKINLARI İDDİALARI YALANLADI

Sanchez'in aynı zamanda “tecrübesiz” olduğu da söylendi ünlü ismin bir yakını, "Lauren, Christopher Nolan ve Catherine Hardwicke ile çalıştı, pek tecrübesiz değil. O uzun süredir yapımcılık yapıyor ama uzun metrajlı filmlerde değil." dedi.

Ayrıca mücevherlerini oyunculara ödünç verdiğini, havadan çekimler için helikopterini kullanmalarını teklif ettiğini ve aslında karavanını filmdeki diğer yapımcılarla paylaştığını söylediler.

Ancak kaynaklar, çekimin "alıştığından daha fazla drama" içerdiğini kabul etti ve bunun onun sinema sektöründeki ilk ve son macerası olup olmayacağının belirsiz olduğunu kabul etti.