ABD'li üst düzey bir politikacı olan Mitch McConnell'in baldızı Angela Chao, gölete batarken güçlendirilmiş camı kıramadığı için Tesla'sında boğularak hayatını kaybetti.

Mitch McConnell'in görümcesi Angela Chao, geçen ay Teksas'taki özel bir çiftlikte ters dönerek su birikintisine düştükten sonra hayatını kaybetti.

Arkadaşlarıyla birlikte geçirdiği bir akşamın ardından Model X'iyle eve dönerken, yanlışlıkla arabasını geri vitese taktı. Araba batmaya başladığında Angela panik içinde bir arkadaşını aradı ve kurtarıcılar birkaç saat içinde onu kurtarmaya çalıştı.

Hatta bir arkadaşı, acil servis gelmeden önce onu kurtarmak için gölete de atladı. Tesla sudan çıkarıldıktan sonra kapılar açıldığında yüzlerce galon su dışarı aktı. Sağlık görevlileri 43 dakika boyunca Chao'yu hayata döndürmeye çalışırken Angela tepkisiz kalmaya devam etti ve hayatını kaybettiği belirtildi.

Sürücülerin bir kaza meydana geldikten sonra saniyeler içinde elektrikli camları açması gerekiyor. Amerikan Otomobil Birliği'ne göre de pencerelerde ve açılır tavanda kullanılan cam türünün su altında kırılması neredeyse imkansız.

Anglela'nın kocası Jim Breyer şunu yazdı: "Kalbimiz kırıldı."

Babası James S.C. Chao, en küçük kızının düşünceli, nazik ve fedakar ve ileri görüşlü bir lider olduğunu belirtirken, "Sevgili en küçük kızım Angela Chao'nun vefatını ağır bir kalp ve derin bir üzüntüyle duyuruyorum. Angela harika bir kadın, karizmatik ve ileri görüşlü bir lider ve tüm kız kardeşleri, tüm ailemiz ve arkadaşlarımız tarafından çok sevilen biriydi. Bir kız evlat, kız kardeş, anne, teyze, eş ve arkadaş olarak her zaman düşünceli, nazik ve fedakardı" dedi.