Seinfeld dizisiyle ününe ün katan komedyen Jerry Seinfeld, milyarderler listesine giriyor. Bloomberg'in haberine göe; 69 yaşındaki komedyenin net servetinin 1 milyar doların üzerinde olduğuu tahmin ediliyor.

Seinfeld'in bu servetinin yarısının, yani 465 milyon dolarının kendi adını taşıyan komedi dizisinden geldiği belirtiliyor.

Seinfeld ve Larry David'in birlikte yarattığı "Seinfeld", 1989'da yayınlanmaya başlamış ve 180 bölümün ardından 1998'de sona ermişti. Turner Broadcasting, "Seinfeld"in yeniden gösterimlerini yayınlamak için bölüm başına 1 milyon dolardan fazla para ödemiş ve Netflix, 2019'da dokuz sezonun tamamının yayın haklarını satın aldığında da Seinfeld'e 500 milyon doların üzerinde ödeme yapmıştı.

Ayrıca turnelerden de yüklü miktarda para kazanan Seinfeld'in New York City, Hamptons ve California'daki evlerin de dahil olduğu 40 milyon dolarlık bir emlak portföyüne sahip olduğu belirtiliyor. 

Bloomberg, Seinfeld'in artık bir milyarder olduğunu bildirirken, komedyenin bir temsilcisi Bloomberg'e tahminlerinin yanlış olduğunu söyledi.

Bloomberg, Seinfeld'in TV anlaşmalarında yüzde 15'lik bir kesinti aldığını ve Pollstar verilerinden elde edilen brüt gişe satışlarında da yüzde 35'lik bir kesinti aldığını varsayıyor.