Business Insider'a konuşan varlık uzmanları, dünyanın en zengin insanlarından bazılarının yeni yılı evde geçirmeyi tercih etse de çoğu zaman konutlarında olmadıklarını söyledi.

Lüks stil ve alışveriş firması LaLaLuxe'un kurucusu Nicole Pollard Bayme, ister Wyoming'de bir çiftlik ister Martha's Vineyard'da bir sahil malikanesi olsun, zenginlerin büyük alanlara gitmeye çalıştıklarını söyledi.

Bayme, "Birçok insan Aspen'de tam da bu nedenle büyük evler inşa ediyor, böylece tüm aile gidip birlikte vakit geçirebilir" dedi.

Wealth-X'e göre kayak merkezi Aspen, her 67 sakine bir kayak merkeziyle ABD'de 30 milyon dolar veya daha fazla servete sahip olanlar arasında en yüksek popülariteye sahip ve Jeff Bezos ve Michael Dell gibi milyarderler de burada görülüyor.

Lüks ve zenginlere odaklanan bir danışmanlık firması olan Barton'un kurucusu Winston Chesterfield, Fransız Alpleri'ndeki Courchevel 1850’nin, David ve Victoria Beckham, Elton John, Prens William ve Kate Middleton gibi VIP'lere ev sahipliği yaptığını belirtti.

GÜNEŞİ TERCİH EDENLER DE VAR

Sıcaklığı tercih edenler için de Karayipler, ister kara ister deniz yoluyla popüler bir destinasyon olmaya devam ediyor.

Yılbaşı gecesi için özellikle popüler bir destinasyon olan St. Barts, Bezos ve nişanlısı Lauren Sánchez'e ev sahipliği yaparken, milyarderler David Geffen, Sergey Brin, Bernard Arnault ile Barry Diller ve eşi Diane Von Furstenberg'e ait yatlar da bölgede görüldü.

Antigua'da Oprah Winfrey ve Richard Branson'un evlerinin olduğu bildirilen Jumby Bay popüler bir tatil yeri olarak biliniyor. Buradaki odaların gecelik fiyatı 2.700 dolardan başlıyor, ancak milyarderlerin gecelik 13.300 dolarlık bir villaya para harcaması muhtemel. Geceliği 2.900 ila 4.200 dolar arasında değişen odaların bulunduğu Dominik Cumhuriyeti'ndeki Aman da bir diğer popüler seçenek.

Seyahat ve yaşam tarzı konsiyerj şirketi Knightsbridge'in New York merkezli müşteri yöneticisi Elisabeth Brown, hem çiftler hem de aileler için popüler bir destinasyonun da Afrika olduğunu söyledi.

Kenya'daki Ol Jogi ve Tanzanya'daki Saanane Adası Milli Parkı gibi koruma bölgelerinde gecelik 40.000 dolara kadar çıkabilen kiralık özel villalar bulunuyor.