Bursa'da yaşayan ve 16 yaşında Uğur isimli çocukları olan Emine ve Ahmet Çelik çiftinin daha sonra dünyaya gelen 3 çocuğu, sarılık teşhisiyle henüz 1 aylıkken yaşamlarını yitirdi. Çelik ailesinin 2 yıl önce ise Zeynep adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Zeynep'e, Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi'nde karaciğer yetmezliği tanısı kondu. Bunun üzerine Zeynep Çelik'in beslenmesi, kontrol altında tutulmaya başlandı.

Düzenli kontrolleri yapılan bebeğin, yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için karaciğer nakli olması gerektiğine karar verildi. Testler sonucu Ahmet Çelik'in kan ve doku değerleri tutunca babadan, kızına nakil kararı alındı.

Zeynep bebek, kilosu uygun hale gelince 12 Şubat'ta ameliyata alındı. 6 saat süren operasyonda babanın karaciğerinden alınan parça, kızına nakledildi. Başarılı geçen operasyonun ardından Zeynep Çelik bebek de babası sayesinde yaşama tutundu.

Sağlığına kavuşan Zeynep bebek, babasının karaciğeriyle ilk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı karşıladı. Babasıyla parka gidip salıncakta sallanan, kaydıraktan kayan Zeynep bebek, ağabeyiyle birlikte de tahteravalliye binip gönlünce eğlendi.

"DAHA NİCE BAYRAMLAR GÖRECEĞİZ"

Kızının dünyaya geldikten sonraki ilk Çocuk Bayramı'nı hüzünle karşıladıklarını, sağlığına kavuşmasıyla birlikte ise çifte bayram yaşadıklarını söyleyen Ahmet Çelik, "Çok mutluyuz, bugün çocuk bayramı. Zeynep'in ilk sağlıklı olduğu bayramı geçirmesi bizi de mutlu ediyor. Daha nice bayramlar göreceğiz" dedi.