Liverpool forveti Mohamed Salah, menajer Jurgen Klopp'un bu yaz Anfield'dan ayrılmasının kulüpteki geleceğini etkilemeyeceğini söyledi.

Manchester City ile oynanacak karşılaşma öncesinde Sky Sports'a bir röportaj veren Salah, Klopp'un ayrılışının kendi geleceğini etkileyip etkilemeyeceği sorusuna şu yanıtı verdi:

Hayır. Bu artık hayatın bir parçası, her şey hareket ediyor. Zaten birçok oyunu ayrıldı, hem de çok önemli oyuncular. Teknik direktör de kulüp için çok önemli ve ayrılıyor. Bir gün kulüpten ayrılacağım ama Klopp'un ayrılması benim geleceğimi etkilemez.

ESPN eylül ayında Salah'ın Suudi Arabistan kulübü Al Ittihad'dan 150 milyon sterlin (190 milyon dolar) değerinde bir teklif aldığını ve Liverpool'un bunu hızla reddettiğini yazmıştı.

Salah'ın Liverpool'la Haziran 2025'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

"SÖZLEŞME YENİLİYOR DİYE DÜŞÜNDÜM"

Mısırlı oyuncu, Klopp'un ocak ayındaki bir takım toplantısında ayrılacağını açıkladığında şaşkına döndüğünü, bunun yerine Klopp'un kalış süresini uzatacağını açıklayacağını düşündüğünü söyledi.

Salah, "Menajer antrenman sahasındaydı ve ben de 'Oh, sözleşmesini yeniliyor' diye düşündüm. Toplantıdan beş dakika önce Virgil van Dijk 'Toplantının ne hakkında olduğunu biliyor musun? 'Menajer ayrılıyor' dedi." ifadelerini kullandı.

Liverpool formasıyla 334 maçta 205 gol atan Salah, Klopp yönetimindeki kulübün başarısında önemli rol oynadı ve kulübün Premier Lig, Şampiyonlar Ligi, FA Cup ve iki Carabao Kupası kaldırmasına yardımcı oldu.