47 yaşındaki Meksikalı sosyetik Genoveva Casanova, kasım ayında Madrid'de birlikte geçirdikleri bir gecenin ardından dönemin Danimarka Veliaht Prensi Frederik ile arkadaşlığıyla ilgili dedikoduları reddettiği için Instagram hesabında nadiren paylaşım yapıyordu.

Ancak Afrika'da köle olarak çalıştırılan çocuklar Casanova’nın sessizliğini bozmasını sağladı.

İlk önce İspanyol şarkıcı ve aktör Miguel Bose tarafından paylaşılan gönderide, “Kongo'da 40.000 köle çocuk, elektrikli araba kullanabilmemiz için kobalt madenlerinde çalışmaya zorlanıyor.” ifadesi yer alıyordu.

İspanyol dergisi Lecturas, kasım ayında Casanova ve Kral'ın birlikte yemek yediklerini ve gece saat 1'e kadar Flamenko dansı izlediklerini yazmıştı.

Konuyla ilgili taraflar dedikodularla ilgili konuşmadıklarını dile getirirken Danimarka Kraliyeti cephesinde işlerin yolunda olduğu görüldü.

Birkaç gün önce Danimarka Kraliçesi 2. Margrethe'in (83) tahttan çekilmesinin ardından oğlu Kral 10. Frederik (55) tahta çıktı ve hükümdarlığını ilan etti. Eşi Kraliçe Mary (51) de, Kopenhag'daki Christiansborg Sarayı'nın balkonunda Kral’a eşlik ederek halkı selamladı.

Aralarının iyi olduğu görülen çift daha sonra balkonda öpüşerek de poz verdi.