Güzel haber; Montella gülüyor... İtalyan teknik direktörün kırgınlıklar yaşadığını dün yazmıştım. Eleştiriler değil ama hakarete varan, akla hayale gelmeyecek suçlamalar Montella’yı üzmüştü. Avusturya maçının ilk idmanına giderken kafamda soru işaretleri vardı. Ama bir araya geldiğimiz Montella bizi çok sıcak karşıladı, Türkçe selamladı. Gruptan iki galibiyetle çıkmak onun üzerindeki baskıyı da alıp götürmüştü. Kısacası artık her şey geride kaldı, geçmişe sünger çekildi. Takım gibi onun da tüm odağı artık Avusturya maçı. Çok zor bir rakibe karşı oynayacağımızın farkında.

YENİ ADIM AVUSTURYA

Peki ne dedi Montella? Göreve gelirken kısa vadede iki önemli hedef koyduklarını belirten İtalyan hoca, “Gruptan lider olarak çıkarak EURO 2024’e geldik. Bu daha önce yapılmamış tarihi bir başarı oldu. İkinci önemli hedef gruptan çıkmaktı. İki galibiyetle onu da başardık. Bu iki hedefi başardığımız için mutluyum. Buraya gelmeden önce büyük hedeflere küçük adımlarla gitmemiz gerektiğini söylemiştim. Yine aynı şeyi söylüyorum. Yeni adım Avusturya maçı. Tek düşüncemiz buradan Berlin’e geçmek” diye konuştu.

TAKIMINA GÜVENİYOR

Montella, kamptaki aile ortamının kendisini çok mutlu ettiğini de vurguladı: “Geldiğinizde siz de görüyorsunuz burada gerçek bir aile ortamı var. Herkes takımın başarısını en ön plana koymuş durumda. Şimdi grup aşamasındaki oyunumuzun üzerine çıkmalıyız. Rakibimiz çok sert maçlar oynayarak buraya geldi. Oyuncularıma güveniyorum. Bunu başarabilecek güçteyiz. Türk halkının bize olan olağanüstü desteği için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

KAMPTA KUŞ UÇURTULMUYOR

A Milli Takımımızın kamp merkezi Hannover yakınlarındaki Barsinghausen kasabası. Şampiyonanın başından sonuna kadar Ay-Yıldızlılar buradaki Sporthotel Fuchsbachtal’da. Muhteşem bir kamp merkezi. Maçların oynanacağı şehirlere uçakla gidip geliniyor. Neden karayolu tercih edilmiyor’ diye sorabilirsiniz. Onun da sebebi güvenlik endişesi. Almanya’da maalesef terör örgütü uzantıları bulunuyor. Bu yüzden de milli takım en üst düzeyde korunuyor. Özel güvenlik ekibine Türkiye’den gelen özel harekatçılar da eşlik ediyor. Yani Barsinhausen’de kuş uçurtulmuyor. Buradaki basın merkezi ve çalışma olanakları da Şampiyonlar Ligi ayarında. TFF ekibi biz basın mensuplarının rahat çalışabilmesi için tüm imkanlarını seferber ediyor.