Milli Savuma Bakanlığı (MSB) Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk "Yurt içinde ve sınır ötesinde kesintisiz bir şekilde ve başarıyla icra edilen operasyonlarla Irak ve Suriye'nin kuzeyi dahil son 1 haftada 43 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.

3 TERÖRİST TESLİM OLDU

Tuğamiral Aktürk, bakanlığın konferans salonunda haftalık faaliyetlere ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenledi. Aktürk "Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil'de bulunan terör hedeflerine yönelik 11 Aralık'ta icra edilen hava harekatlarıyla içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 13 hedef başarıyla imha edilmiştir. 3 PKK'lı terörist Habur'daki hudut karakolumuza teslim olmuştur. Teröristler için tek çıkış yol Türk adaletine teslim olmaktır" diye konuştu.

SURİYE'DE YEDİ SALDIRI 

Aktürk, Türkiye'nin Suriye'deki harekat alanlarına yönelik taciz ve saldırıların da devam ettiğini bildirerek, "Son 1 haftada birliklerimize yönelik gerçekleştirilen 7 taciz ve saldırıya gerekli karşılık verilerek 19 terörist etkisiz hale getirilmiştir" ifadelerini kullandı.

"ABD'NİN FAALİYETLERİ TAKİP EDİLİYOR"

Öte yandan bakanlık kaynakları, ABD'nin Suriye'de terör örgütü PKK/YPG-SDG ile faaliyetlerinin yakından takip edildiğini ifade ederek, ABD'den beklentilerinin, terör örgütüne yardım ve destekleri sonlandırması ve Türkiye'nin terörle mücadelesine samimi destek vermesi olduğunu belirtti.