Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Bahar Kalkanı harekat bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen Sözleşmeli Er Abdulkadir Akıncı’nın tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi.

MSB'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

* "Bahar Kalkanı Harekât bölgesinde araç kazası nedeniyle yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Tnk. Söz. Er Abdulkadir AKINCI, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 23 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur.

* Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

BAKAN GÜLER'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, başsağlığı mesajında "Kahraman silah arkadaşımız, 23 Mart 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" dedi.

ADIYAMAN'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Maliha ve Mehmet Akıncı çiftinin 2 çocuğunun büyüğü olan Abdulkadir Akıncı'ın acı haberi, Adıyaman'ın Yeşilyurt Mahallesi’ndeki babaevine ulaştı. Ailenin yaşadığı ev ve sokağa Türk bayrakları asıldı.