Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonda teröristler tarafından yapılan taciz ateşi sonucunda Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil şehit oldu. Saldırıda iki asker de yaralandı. Yaralı askerlerin hastaneye sevk edildiği bildirildi. 

GÜLER'DEN TAZİYE MESAJI 

MSB, Irak'ın kuzeyinde teröristlerin taciz atışı sonucu Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in şehit olduğunu, iki askerin yaralandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada "Irak kuzeyi harekat bölgesinde 3 Şubat 2024 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi. 


Bekar olan 30 yaşındaki Şehit Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil, 7 yıldır askerdi.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de şehit asker için başsağlığı mesajı yayımladı. Güler mesajında "Kahraman silah arkadaşımız, 3 Şubat 2024 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı. 

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK 

Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in memleketi Osmaniye'deki ailesine şehadet haberi verildi. Merkeze bağlı Çona köyündeki babaevine giden askeri yetkililer, şehidin babası Mehmet ve annesi Nadiye Dingil'e şehadet haberini ulaştırdı. 

Babaevine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Şehidin ve ailenin yakınları, taziye için şehidin babaevine geldi. Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil'in cenazesinin yarın düzenlenecek töreninin ardından toprağa verileceği öğrenildi.