Milli Savunma Bakanlığı, Türk ve Yunan bakanlık heyetlerinin görüştüğünü duyurdu.

"MÜTEAKİP TOPLANTI ANKARA'DA"

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada şöyle denildi:

* Türk ve Yunan Milli Savunma Bakanlıkları heyetleri arasındaki 4'üncü Güven Artırıcı Önlemler Toplantısı 26-27 Mayıs 2021 tarihlerinde video telekonferans yöntemi ile icra edildi.

* Toplantıda, Güven Artırıcı Önlemler konusundaki görüşmelerin devamı hususunda mutabık kalındı.

* Müteakip toplantının Ankara'da icra edilmesi planlanmaktadır.

SINIR HEYETLERİ EDİRNE'DE BİR ARAYA GELDİ

Edirne'de 2 gün sürecek toplantılara Türkiye heyetine Dışişleri Bakanlığı Hudut Dairesi Başkanı Hakan Özdemir, Yunanistan heyetine ise Dışişleri Bakanlığı, Havacılık Dairesi Başkanı Athanasios Leousıs başkanlık etti.

Toplantılarda, Türkiye-Yunanistan kara hududuna ilişkin konularda tarafların görüş, beklenti ve hedefleri ele alındı.

Toplantılarda, ikili ilişkilerin ve işbirliğinin daha da geliştirilmesi yönündeki iradeye vurgu yapıldı. DHA[old_news_related_template title="Yunanistan'a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişi yakalandı" desc="Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Edirne’nin İpsala ilçesinde görev yapan Hudut Kartalları'nın Türkiye'den Yunanistan’a yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 7 kişiyi yakaladığını duyurdu." image="https://sozcuo01.sozcucdn.com/wp-content/uploads/2021/05/27/iecrop/msb-iha-2_16_9_1622130163.jpg" link="https://www.sozcu.com.tr/2021/gunun-icinden/yunanistana-yasa-disi-yollarla-gecmeye-calisan-7-kisi-yakalandi-6454480/"]