Gündüz kuşağındaki programları ile tanınan Müge Anlı, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı hedef aldığına yönelik iddialara yanıt verdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sıkça tartışma konusu olan gündüz kuşağı programlarıyla ilgili 14 Haziran'da SÖZCÜ yazarı Saygı Öztürk’e “Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin  herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun Basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar, değer sapması” ifadelerini kullandı.

"BU KONULARLA İLGİLENEN EN BAŞTAKİ ADAM..."

Anlı, Ali Yerlikaya'nın bu ifadelerin ardından dünkü programında dikkat çekici ifadeler kullandı. Müge Anlı’nın isim vermeden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı hedef aldığı iddia edilen sözleri şöyleydi:

- "Bu konularla ilgilenen an baştaki adam televizyon programlarına laf söyleyene kadar işleyişle ilgili vatandaşın ne düşündüğüne kulak verseler belki de biz bunları konuşmaz olurduk. Çünkü iki ay oldu.

- Çok söyleyecek lafım var, söylemekten de çekinecek bir durumum yok ama şahsi olarak bana bir şey söylendiği zaman cevap vermeyi prensip edindiğim için şahsen söylendiğinde cevap veriyorum. Beni biliyorsunuz; taş altında kalırım laf altında kalmam haklı olduğumu bildiğim konularda..."

Anlı’nın ifadeleri basında İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı hedef aldığı şeklinde yorumlandı.

“HATA BENDE, İSİM VERMEDEN KONUŞTUM”

Bugünkü programında bu iddialara yanıt veren Anlı, “İçişleri Bakanı Yerlikaya ile arasına kimsenin girmemesini” istedi.

Anlı, şunları söyledi:

Benim de hatam var. Birisine bir şey söyleyeceksen, ismiyle cismiyle söyleyeceksin. Benim sözlerimin postacılığını yapmasın birileri, kendi çıkarları için kullanmasın. Ben birine bir şey söylemek istesem, bu bakan da olsa bakkal da olsa ismiyle söylerim. Hele İçişleri Bakanı ile arama girmesinler. Ben onu ta Gaziantep Valiliği’nden tanırım. Benim ona söyleyecek bir şeyim olsa telefon açıp söyleyebilecek durumdayım.