Muğla veteriner hekimleri odası Animal Welfare, Hayed, Göcek hayvan kurtarma, Dodo Doğa dostu, Doğayı ve hayvanları koruma derneği HANDS, Ölüdeniz hayvan Derneği ve bazı derneklerin işbirliği ile Fethiye Beşkaza meydanında ölüm yasasını kabul etmiyoruz eylemi gerçekleştirildi.

Bazı sivil toplum örgütleri vakıf ve siyasi parti ilçe başkanlarının da destek verdiği eyleme 300’ü aşkın vatandaş katılırken çoğunluğu Fethiye'de yaşayan İngiliz ve diğer ülke vatandaşları olması da dikkat çekti.

Fethiye'deki 27 dernek ve 6 hayvan sever derneğinin katıldığı etkinlik Susma Haykır Yaşamak Haktır kürekle değil yürekle geldik. Devlet Öldürmez Devlet Yaşatır Ölüm yasasına hayır sloganları ile son buldu.

"GÖRÜŞLERİMİZİN ALINMASINI İSTİYORUZ"

Konuşmacılar “Yasalar öldürmez yaşatır bu yasa  kabul edilemez bu yasa tasarı son halini almadan önce uygarlığın ilk zamanlarından beri birlikte yaşadığımız kedi ve köpeklerle bütünleşik bir yaşamı en iyi bilenler olarak görüşlerimizin de alınmasını istiyoruz. Bu sorunu ötenazi ile değil ulusal bir konferans düzenleyerek çözmeliyiz “ ifadelerini kullandılar,