AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Murat Kurum, gençlere yönelik seçim vaadini açıkladı ve 39 ilçede açılacak Nevmekan isimli yerlerde öğrencilere her gün mercimek çorbası, domates çorbası, tavuk suyu dağıtılacağını, her cuma akşamı da etli pilav verileceğini söyledi.

Kurum, 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalara başladı. Kurum’un dün Üsküdar’da 'yeni mekan' anlamını taşıyan Nevmekan'da gençlere mercimek çorbası dağıttı. Çorba dağıtımı sırasında gençlerle sohbet eden Kurum, “39 ilçemizde Nevmekan olacak” dedi. Kurum, çorba dağıtımı sonrası gençlere hitap etti ve seçim vaadini “39 ilçede nevmekan, mercimek çorbası, arada bir domates çorbası, tavuk suyu ve her cuma da etli pilav” sözleriyle duyurdu.

"TOPLANIN GENÇLER, MÜJDE GİBİ MÜJDE VAR"

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen sosyal medya hesabında "Toplanın gençler, müjde gibi müjde var, bayılacaksınız! İBB adayımız Murat Kurum'a vereceğiniz her oy, İstanbul’un her ilçesine Nevmekan’lar olarak dönecek. Yanlış duymadınız; 7-24 açık, ikramlı Nevmekan’ların keyfini, konforunu sadece Üsküdar değil, tüm İstanbul yaşayacak" notuyla bir video paylaştı.

KURUM: MERCİMEK ÇORBASINI DEĞİŞTİRİYORUZ 

Türkmen'in paylaştığı videoda konuşan Murat Kurum, şunları söyledi:

- Gençliğimizle, gençlerimizle birlikte bu mekanların sayısını artırmak için yola çıkıyoruz. Bu ve bunun gibi mekanlarımızı, 39 ilçemizde nevmekanlarımızı yapacağız. Kuracağımız ofislerde iş yapmanıza imkan sağlayacağız. Ayrıca arkadaşımız 'Hep mercimek çorbası çıkıyor' dedi. Mercimek çorbasını değiştiriyoruz. Arada bir domates çorbası, yayla çorbası, tavuk suyu başkanımız verecek. Her cuma da 6'da çorbanın dışında bir de etli pilav vereceğiz.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da önceki seçimlerde gençlerin Millet Bahçelerinde ücretsiz çay ve kek yiyip içebileceklerini söylemişti.

"İSTANBUL'U BASAMAK OLARAK KULLANAMAZSINIZ"

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, İSTOÇ'u  da ziyaret etti. 
İstanbul'un sorunlarına yönelik görüşü ve yerel seçimlerin kazanılması durumundaki ilk icraati ile ilgili soruya yanıt veren Kurum, "İstanbul'un en büyük sorunu, mevcut yönetimin İstanbul'a olan ilgisizliği. Yani, bu ilgisizlik olduğu sürece sorun devam eder, bir sorun varsa çözüme ilişkin bir ilgi göstereceksiniz, irade göstereceksiniz. Biz İstanbul'a ilgimizi göstereceğiz, mesaimizi göstereceğiz, gençliğimizi göstereceğiz ve çalışkanlığımızla birlikte de bu projeleri yapacak ve sadece İstanbul'a odaklanacağız. Bakın çok önemli; İstanbul basamak olmaz. Gelecek için burayı bir basamak olarak kullanamazsınız" dedi.