AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kadıköy'de STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Konuşmasında, "Hadi AK Parti'nin yönettiği ilçelere hizmet etmiyorsunuz yıllardır size yönetimi veren Kadıköy için bari elinizi vicdanınıza koyun" ifadelerini kullanan Kurum şöyle devam etti:

"CHP'nin kalesi diye adlandırılan birçok ilçemize gidiyoruz; Orada CHP'li seçmenlerimizden duyduğumuz bir şey var; "Bir dönem bu şehri AK Parti'ye teslim etsek de biraz proje yapsalar, yolumuzu, suyumuzu düzeltseler, sonraki seçimde yine CHP'ye veririz" diyorlar. Biz de onlara cevaben "Siz bir dönem AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'na belediyeyi teslim edin. Biz projelerimizle sizde öyle bir alışkanlık yaparız ki bizden bir daha asla vazgeçemezsiniz" diyoruz.

'AKLINIZ FİKRİNİZ İSTANBUL DIŞINDA'

İsim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştien Kurum, "Arkadaş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayıydınız, 28 Mayıs'ta cevabınızı aldınız. İstanbul dışında her türlü gündem peşinde koşuyorsunuz, milletin mührünü 28 Mayıs'ya gördünüz. Sahte gündemleri, maskeli pazarlıkları, sözde halkçılığı bırakın. Aklınız fikriniz hep İstanbul'un dışında. Artık İstanbul'a dönün aynaya bakın, kendinizle yüzleşin. Ben 5 yılda bu millet için, İstanbul için ne yaptım diye sorgulayın" dedi.