Gazeteci ve sunucu Nagehan Alçı, 13 yıllık eşi Rasim Ozan Kütahyalı'dan geçtiğimiz yıl tek celsede boşandıktan sonra yaşadıklarını gazeteci Nevşin Mengü’nün programında anlattı.

Alçı, 3 Ekim 2023’te boşandığı eşi Rasim Ozan Kütahyalı'nın kendisine psikolojik ve fiziksel şiddet uyguladığını iddia etti.

Nagehan Alçı, şöyle konuştu:

'RASİM PARAMI ELİMDEN ALIYORDU'

-Ben bunları anneme dahi anlatmadım. Benim kazandığım parayı Rasim 'Sen anlamazsın' diyerek elimden alıyordu. 

-Parayı göndermezsem ondan kurtulamazdım. Rasim tarafından ben para cahili ilan edilmiştim. Para ortak hesaptaydı ama onu boşaltmış.

-Bir şiddetinde eve polis çağırdım. Yaşadıklarımı sineye çektiğim için kendime çok kızıyorum. 

-Bir süre sonra o kısır döngüye girdiğinde insan sesini çıkaramaz hale geliyor. Rasim'in öfkesi dinmediği için kaç gece elimde bıçakla bana bir şey yapmasın diye beklediğimi biliyorum.

-Rasim işsiz kaldığında ben baktım. Kimse onun yüzüne bakmazken ben onun için herkesi arardım. Gecenin bir yarısı ben uyurken ışıkları açıp 'Beceriksiz sen benim için bir şey yapmıyorsun' derdi.

-Kardeşimin en küçük oğlu 17 Kasım 2017'de doğdu. O sabah ben ölüyordum. Rasim beni boğuyordu. Boğazıma yapıştı.

-Evin içinde bir sebep onun istediği şekilde davranmadım, öfkesi büyüdü. Boğazıma yapıştığında tavana bakıyor, nefes alamıyordum, Herhalde 5-10 saniyem var ama yeğenimin doğduğu ve çocuklarımın 4 yaşında olduğu zaman ölemem diye aklımdan geçiyordu.