Tüm gözler sosyal medyanın yeni fenomen kardeşlerinde... Sadece birkaç hafta içinde 220 bin takipçi toplayan Pellegrini kardeşler, takipçilerin yoğun ilgisiyle karşı karşıya. Hatta ünlü bir futbolcu bile onların peşinde. Ne var ki aslında bu güzel kardeşler gerçek dahi değiller.

Emily ve Fiona Pellegrini, iç çamaşırlarıyla ve İtalya'ya yaptıkları gösterişli gezilerin ayrıntılarını paylaşarak birkaç hafta içinde 220 bin takipçi topladılar. 

Kız kardeşler ünlü futbolculardan, MMA oyuncularından ve hatta milyarderlerden oluşan bir hayran kitlesine sahipler. Hatta hayranlarından bazıları mesajlarıyla bu ilgilerini bile gösterdiler. 

Emily Pellegrini, müstehcen fotoğraf çekimlerini başka bir platforma taşıyarak altı haftada 90 bin pound'a yakın para kazandı. Modellik yapan kız kardeşler, her geçen gün de takipçilerini artırmaya devam ediyorlar. 

YAPAY ZEKÂ TARAFINDAN YARATILDILAR

Sosyal medyadaki bu muhteşem yükselmeye rağmen aslında iki kardeş gerçek dünyada yoklar. Onlar, sosyal medyayı dolduran yapay zekâ modellerinin bir parçası.

Emily ve Fiona, yapay zekâ tarafından yaratıldı. İlk başta Emily Pellegrini'yi ortaya çıkaran yaratıcısı, haftalar sonra, eseri sosyal medyada hayran kazanmaya başladıktan sonra Emily'e bir kız kardeş vermeye karar verdi ve Fiona'yı ortaya çıkardı.

MESAJ YAĞIYOR

İkilinin yaratıcısı şöyle dedi: "Chat GPT'ye ortalama bir erkeğin hayalindeki kızın nasıl olduğunu sordum ve kahverengi saçlı, uzun bacaklı diye yanıt verdi, ben de tam olarak söylediği gibi yaptım. Amaç onu sevimli ve çekici kılmaktı. Onu olabildiğince gerçek tutmak istedim."

Emily'nin zengin, güçlü ve başarılı erkeklerin dikkatini çekmesi çok uzun sürmedi. Bu erkeklerin hepsi onun gerçek olduğuna inanıyordu ve hatta onu yurt dışı gezilerine davet ediyordu.   

Emily'nin yaratıcısı, sosyal medyada fenomen haline gelen modeline gösterilen ilgiyi ise şu şekilde anlatıyor: "Instagram'dan futbolcular, milyarderler, MMA dövüşçüleri ve tenis oyuncuları gibi gerçekten ünlü insanlar mesaj gönderiyor. Onun gerçek olduğunu düşünüyorlar. Onu Dubai'de harika bir restoranda yemek yemeye davet ediyorlar."

Hatta ünlü bir Alman fuybolcnun Emily'e, bu kadar güzel olup nasıl bir erkek arkadaşı olmadığını sorduğunu söyledi. Hatta yapay zeka modelinden iletişim bilgilerini bile isteyenler oldu.

Ancak AI modeli Emily'i yaratan ve sosyal medya hesaplarını yöneten kişi için hayat pek de çekici değil: "Başlangıçta Emily'nin yüzü, vücudu ve videosu için hangi programların işe yaradığını gerçekten bulmak için günde 14 ila 16 saat çalıştım. Artık haftanın her günü yaklaşık sekiz saat çalışıyorum, partilere giden türden biri değilim; sadece çalışıyorum."

Uzmanlar da bu tip yapay zekâ modellerinin gün geçtikçe gerçek fenomenlerin rakibi haline geleceğini düşünüyor. Emily ve Fiona'nın yaratıcısı ikiliye daha fazla kız kardeş eklemeyi umuyor ve şunları söylüyor: "Evet, üçüncü ve dördüncü bir modeli piyasaya sürmeyi planlıyorum ama bu kadar yakın zamanda değil."