Netflix, geçen yılın ikinci yarısına (Temmuz-Aralık) ilişkin izlenme rakamlarını açıkladı ve içeriğin 90 milyar saat boyunca yayınlandığını ortaya çıkardı. 

Platformda yeni yapımlar yıl içerisinde dikkat çekse de Gossip Girl (49 milyon), Gilmore Girls (45 milyon) ve Grey's Anatomy (51 milyon) gibi hayranların favorisi olan eski diziler de milyonlarca izlenmeye devam etti.

En çok izlenme sayısına ulaşan dizi aslında Netflix'in popüler Japon manga dizisi One Piece'in canlı aksiyon uyarlamasıydı. Ağustos 2023'te ekranlara gelerek izlenme rekorları kırmış ve 71 milyon 600 bin kez izlenerek 541 milyon 900 bin saat gibi etkileyici bir rakama ulaşmıştı.

One Piece, yayınlandığı ilk birkaç günde 84 farklı ülkede 1 numaraya yükseldi. Böylece Addams Family uyarlaması Wednesday'in birinci sezonu ve Stranger Things'in dördüncü sezonunda kırılan rekorları da geride bırakmış oldu.

İkinci sırada ise Eylül 2023'te yayınlanan ve 52 milyon 500 bin izlenme sayısına ulaşan mini dizi Sevgili Çocuk (Dear Child) yer alıyor. Altı bölümlük dizi, Romy Hausmann'ın aynı adlı çok satan Alman romanı Liebes Kind'e dayanıyor.

Sevgili Çocuk, gece vakti ormanda bilinmeyen bir kadına bir arabanın çarpmasıyla başlıyor ve ambulansta ona tuhaf küçük bir kız eşlik ediyor. Küçük çocuğun yorumları, hemşireleri polise haber vermeye teşvik eder ve bu da 13 yıllık bir kayıp kişiler davasının nihayet yeniden açılmasını sağlar.

Geçen yılın ağustos ayında yayınlanan Kim Bu Erin Carter? (Who Is Erin Carter?) isimli dizi de üçüncü sırada yer alıyor. Eleştirmenlerin diziyi ölümcül derecede sıkıcı olarak tanımlamasına rağmen hayranlar izlemeyi bırakamadılar.

Dizi, ailesiyle birlikte İspanya'ya gitmek üzere evden ayrılmasına rağmen geçmişi peşini bırakmayan gizemli öğretmenin etrafında dönüyor.

En çok izlenenler listesinde dördüncü sırada, 49 milyon 700 bin izlenmeyle Fransız suç draması Lupin yer aldı. Gösteri, Ocak 2021'de yayınlandığında uluslararası bir hit haline geldi.

Lupin'i ise The Witcher Sezon 3 (47 milyon 900 bin görüntüleme) ve Sex Education: Sezon 4 (46 milyon 300 bin görüntüleme) takip ediyor.

Netflix'in hazırladığı listede ilk 10'daki yapımlar şu şekilde sıralanıyor:

1. One Piece: Sezon 1

2. Dear Child: Limited Series

3. Who Is Erin Carter?

4. Lupin: Part 3 

5. The Witcher: Sezon 3

6. Sex Education: Sezon 4

7. Beckham

8. CoComelon: Sezon 8

9. Virgin River: Sezon 5

10. The Lincoln Lawyer: Sezon 5