İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Nevruz Bayramı öncesi terör eylemi planlayan bölücü terör örgütü üyelerine yönelik 15 ilde gerçekleştirilen 'Bozdoğan-12' operasyonlarında 139 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde 15 ilde 'Bozdoğan-12' operasyonları düzenlendiğini belirtti.

ÇOK SAYIDA TABANCA BULUNDU 

Buna göre; İl Emniyet müdürlükleri tarafından Ardahan, Kırklareli, Batman, Şırnak, İzmir, Bursa, Antalya, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Adana, Muş, Şanlıurfa ve Van'da yapılan eş zamanlı baskınlarda; sosyal medyadan terör örgütü propagandası yapan, Nevruz Bayramı'nı bahane edip güvenlik güçlerine, kamu araç ve binalarına saldırı eylemleri planladığı tespit edilen 139 şüpheli yakalandı. Ayrıca, çok sayıda ruhsatsız tabanca ve dijital materyale el konuldu.

Yerlikaya, ayrıca Şırnak, Bingöl, Bitlis, Erzurum ve Diyarbakır'da hava destekli 'Bozdoğan-13' operasyonları düzenlendiğini belirtti. Yerlikaya, teröristlerce kullanılan 20 mağara, sığınak ve barınma alanının imha edildiğini, çok sayıda ağır silahın ele geçirildiğini açıkladı.