Dizindeki ciddi sakatlığı atlatmaya çalışan Al-Hilal forveti Neymar, cumartesi günü Brezilya'da yaşanan trajik bir olayla ilgili yorum yaparak internette "nefret yayanlara" ateş püskürdü.

Brezilya milli takımının yıldızı Instagram'da "Nefret edenlere... siz nefret yayanlar, siz her şeyi bilenler, siz gerçeğin sahibi olanlar, siz asla yanılmayan azizler, tebrikler, bir kurban daha verdiniz." dedi.

Neymar, Brezilyalı komedyen Whindersson Nunes'in sevgilisi olduğu iddia edilen kadını işaret ederek, internette viral olan bir sahte haberin kurbanı olan 22 yaşındaki bir kadının ölümüne gönderme yaptı.

Brezilyalı yıldız futbolcu, dedikodu sitelerinin yanı sıra TV kanallarının ve genel olarak tüm medyanın yayınladıkları şeylere çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Neymar, "Komşuna saygı duyma söylemi internette yok!" derken, şu ifadeleri kullandı:

Bir başkası hakkında kötü konuşmak için bir internet profilinin arkasına saklanan tüm o insanlardan gerçekten nefret ediyorum. Haberi ilk veren olmak istemek birinin hayatını sona erdirebilir. Herkes güçlü bir zihne sahip değil.

JESSICA'NIN İNTİHARI

Brezilya'da komedyen, şarkıcı ve aktör olan Whindersson Nunes'in, 22 yaşındaki Jessica Vitoria ile ilişkisi olduğu iddia edildi.

İkili arasında geçtiği iddia edilen ancak, sahte olduğu öğrenilen konuşma görüntüleri sosyal medyada kısa süre içinde viral oldu. Hem Whindersson hem de Jessica, aralarında ilişki olmadığını, hatta birbirlerini tanımadıklarını açıkladı.

Ancak sosyal medyada özellikle Jessica'ya yönelik saldırılar devam ederken, genç kadının intihar etmesi ülkede infial yarattı. Jessica'nın ölüm haberi, ailesi tarafından Instagram üzerinden duyuruldu.

Genç kadının yakınlarına göre, sosyal medyada linç edilmeden önce psikolojik sorunlardan muzdaripti ve depresyonla uğraşıyordu.

"KİM OLDUĞUNU BİLMİYORUM"

18 Aralık'ta Whindersson ile Jessica arasında geçen diyaloğun görüntüleri internette yayınlandı, ancak komedyen bunu yalanladı ve Minas Gerais'te yaşayan Jessica ile hiç tanışmadığını söyledi. Whindersson, "Bu kızın kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ve bu sahte bir haber" diyerek kendisini savundu.