1. Lig takımlarından Ümraniyespor, yeni CEO olarak eski Fransız futbol yıldızı Nicolas Anelka ile anlaştı. Anelka, kırmızı-beyazlı takımla bir yıllık sözleşme imzaladı.

Nicolas Anelka'nın da katılımıyla Ümraniyespor Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde, Ümraniyespor Kulübü Başkanı Ömür Aydın ve Sportif Direktör İbrahim Dağaşan da yer aldı.

Anelka, yeni görevine ilişkin duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Kulübün felsefesi, düşüncesi çerçevesinde yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum. Tecrübelerim ve yaşadıklarımla, umarım Ümraniyespor ve Türk futboluna bir şeyler katabilirim. Çocukları çok seviyorum, altyapıyı çok seviyorum. Burada olma sebeplerimden birisi de genç futbolcuları keşfedip Türk futboluna kazandırabilmek. Bunu yapabileceğimize inanıyorum." şeklinde konuştu.

"SABIRLI OLMAMIZ GEREKİYOR"

Anelka, Türk futbolunun zihinsel olarak geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Daha iyisini, daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Kolay olmayacak, çok çalışmamız gerekiyor. Ama eminim ki başarabiliriz. Sabırlı olmamız gerekiyor. Buraya uzun vadeli planlar için geldim. Hedeflere ulaşacağımıza eminim. Ümraniyespor olarak Süper Lig'e çıkma konusunda çok istekliyiz. Önümüzdeki 5 maç bizim için çok önemli. Bu maçlara iyi konsantre olmamız gerekiyor. Sonrasına hep beraber bakarız. Kolay olmayacak ama başaracağız." dedi.

"ÜMRANİYESPOR CEO'SU OLMAK HEDEFİMDİ"

Nicolas Anelka, Ümraniyespor'un CEO'su olarak atanmasının kendisi için büyük bir amaç olduğunu ifade etti. Anelka, "Benim için Ümraniyespor'un CEO'su olmak büyük bir hedefti. Şu anda nerede olmak istiyorsam oradayım. İstanbul'dayım, Türkiye'deyim. Türkiye'yi çok seviyorum. İnsanlar beni tanıdıysa, Türkiye'yi ne kadar sevdiğimi iyi bilirler." şeklinde konuştu.

"SÜPER LİG'DE KALİTE HER ZAMAN VARDI"

Fenerbahçe'de oynadığı dönemlerde Türkiye'de bulunan ünlü futbolcuların varlığına değinen Anelka, Türkiye'nin bu geleneğinin devam ettiğini belirterek, "Hala çok büyük isimlerin Türkiye'ye geldiğini görüyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. Türk futbolunun seviyesini yukarıya taşıyor. Süper Lig'in kalitesi anlamında da yurt dışına iyi bir görüntü veriliyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın hala dünyada ve Avrupa'da büyük isimleri getireceğini gösteriyor. Türkiye'de ve Süper Lig'de her zaman kalite vardı. Büyük isimlerin gelmesine şaşırmıyorum, böyle devam edecek." dedi.

"BİRÇOK OYUNCU GELMEK İSTİYOR"

Ümraniyespor'un genç yeteneklerini değerlendirmeyi ve altyapıdan yetişen oyuncuları üst düzeye taşımayı hedeflediğini ifade eden Anelka, "Tabii ki Fransa'da altyapı ve akademileri ezbere biliyorum. Gelişimin sebeplerinden birisi de aslında bu. Aradaki bağlantıyı çok iyi yapabilecek birisiyim. Biraz zaman alacak. Şu ana kadar yeteri kadar mesaj aldım, birçok oyuncu bize katılmak istiyor. Ama her şeyin zamanı var. Gözlemlemek için buradayım. Hocayla da bir toplantı yapmam gerekiyor çünkü ben teknik direktör değilim. Hocayla görüşüp transferde hangi mevkilere ihtiyacı olduğunu öğreneceğim. Ona göre değerlendireceğiz." açıklamasında bulundu.

Teknik direktörlüğün kendisi için bir hayal olduğunu söyleyen Anelka, yine de CEO pozisyonunu tercih ettiğini belirtti:

Ancak CEO olarak yaptığım görevi daha çok benimsiyorum. Düşündüklerimi gerçekleştirebilmek için, kulübü yukarıya taşıyabilmek için bu görev daha önemli. Çok farklı bir görevdeyim.