Nihat Tokat, Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Tokat, basın mensuplarıyla Dalyan Club'da gerçekleştirdiği buluşmada, Fenerbahçe'ye olan bağlılığını ve adaylık sürecine dair düşüncelerini paylaştı.

Fenerbahçe'nin kendisi için sadece bir kulüp olmadığını, bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayan Tokat, "28 yıllık kongre üyesi olmanın getirdiği deneyim ve bağlılıkla, Fenerbahçe'ye olan sevdamı ve hizmet aşkımı her birinize hissettirmek istiyorum. 1907 Fenerbahçe Derneği'nin kurucularından biriyim. Kulübümüzün değerlerini ve tarihini yaşatma konusundaki kararlılığım, geçmişte yaptığım çalışmalardan da belli olmaktadır." şeklinde konuştu.

Tokat, sarı-lacivertli taraftarların her zaman yanında olduğunu ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için elinden geleni yapacağını belirtti. Fenerbahçe için tüm enerjisini ve yeteneğini kullanmaktan büyük onur duyduğunu ifade eden Tokat, "Fenerbahçe için bütün enerjimi ve yeteneğimi seferber etmekten büyük onur duyuyorum. Kulübümüzün 27 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısında, Yüksek Divan Kurulu Başkan adayıyım, sizlerin güveni ve desteğiyle buradayım." dedi.

"ALİ KOÇ VE AZİZ YILDIRIM'I BARIŞTIRMAK..."

Seçim çalışmalarına 11 aydır devam ettiğini aktaran Tokat, ilk icraatlarımdan birinin Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ı barıştırmak olacağını söyledi:

"Anadolu'yu karış karış geziyoruz. Oradan çok ciddi güzel iletişimler aldık. Güzel istekleri var ve onların isteklerini eğer başkan seçilirsem uygulamak için elimden geleni yapacağım. İlk icraatlarımdan biri Aziz Yıldırım ve Ali Koç'u barıştırmak olacak. Fenerbahçe böyle kuvvetlenecek. Fenerbahçe sevgi ormanı kuruyoruz. 5 bin 300'e yakın üyemiz var. Seçildikten sonra seçilmesem de diğer başkandan bunu isteyip her bir üye adına daha sonra tüm genel kurul üyelerimiz adına bunu yapacağız. Türkiye Futbol Federasyonunu ikna edeceğiz. 28 şampiyonluğumuzu alacağız. Altyapı desteği de sunacağız. 3 önemli adayla yarışacak olmak bizim için onurdur."