Fortnite yayınları ve YouTube videolarıyla tanınan Tyler “Ninja” Blevins, dermatolog tarafından yapılan rutin kontrolün ardından kendisine melanom teşhisi konulduğunu paylaştı.

Eski adıyla Twitter olan X'te, "Pekala, hâlâ biraz şoktayım ama hepinizi haberdar etmek istiyorum."

"Birkaç hafta önce, Jess'in benim için proaktif olarak planladığı yıllık cilt/ben kontrolü için dermatoloğa gittim. Doktorlar ayağımda bir şey görmüşler. Ayağımın alt kısmında dikkat edilmesi gereken bir ben vardı, almak istediler."

"Melanom olduğu anlaşıldı ancak onu erken aşamalarda yakaladığımız için doktorlar iyimserler." diye yazdı.

Erken teşhis için sevinçli olduğunu paylaşan Blevins, "Lütfen bunu cilt kontrolleri yaptırmak için bir uyarı olarak kabul edin." diye ekledi.

Melanom, cilde rengini veren melanosit adı verilen hücrelerde başlayan bir cilt kanseri türüdür. Mirror'ın bildirdiğine göre genellikle güneş ışınlarının cildi gördüğü yerde ortaya çıkıyor, ancak gözler veya vücudun içinde de bulunabiliyor.

Doktorlar herkesi düzenli cilt kontrolleri yaptırmaya çağırıyor. Özellikle benlerdeki değişiklikler kanser belirtisi olabilir. Kaşıntı veya kanamanın yanı sıra boyut ve renk gibi şeylere de dikkat etmek önem taşıyor.