Daha önce de başka ödül törenlerine sızan YouTuber Lizwani, şimdi de BAFTA Ödülleri’nde kendine yer buldu.

Lizwani, En İyi Film ödülünü kazanan “Oppenheimer”ın ödülünü almak için sahneye çıkan yönetmen Christopher Nolan, yapımcılar Emma Thomas ve Charles Roven ile başrol oyuncusu Cillian Murphy'ye katıldı.

Takım elbise ve bere giyen YouTuber, Thomas konuşmasını yaparken diğerlerinin arkasında ve Murphy'nin solunda durdu. Lizwani sahnede çoğunlukla başı aşağıda bekledi ve konuşmanın sonunda herkes alkışlamadan önce birkaç kez gülümsedi ve dilini çıkararak poz verdi.

Alkış sırasında Murphy ona yan gözle bakmasına rağmen kimse onu fark etmedi. Variety'nin şakayla ilgili ilk haberini tören bittikten birkaç saat sonra yayınlamasıyla birlikte çok az sayıda izleyici onu fark etti.

GÜVENLİK TARAFINDAN UZAKLAŞTIRILDI

Bir Bafta sözcüsü konuyla ilgili olarak, "Dün gece, sahnede ödülünü kazananlara katıldıktan sonra bir "sosyal medya şakacısı" güvenlik tarafından uzaklaştırıldı. Biz bunu çok ciddiye alıyoruz ve daha fazla yorum yaparak ona herhangi bir tanıtım yapmak istemiyoruz." dedi.

8.000 abonesi olan YouTuber, kendisini sahnede gösteren BBC haberinden bir ekran görüntüsünü de Instagram'da, "İşte ben ve Cillian Murphy BAFTA Ödülümüzü alıyoruz :)". diye paylaştı.

Lizwani, daha önce Paris'teki 2022 Ballon d'Or futbol törenine de katıldı ancak sahneye çıkamadı. Aynı yıl Brit Ödülleri'nde VIP alanına girdi ve bir röportaj sırasında arka planda bir sürahi portakal suyu içerken görüldü.

Şakayla ilgili henüz YouTube'da bir video yayınlanmadı.