Alanyaspor'un başarılı oyuncusu Oğuz Aydın, A Milli Futbol Takımı'nın kadrosuna ilk defa çağrıldığını duyurdu ve bu durumun kendisi için büyük bir onur olduğunu ifade etti.

Oğuz Aydın, 22 ve 26 Mart tarihlerinde sırasıyla Macaristan ve Avusturya ile deplasmanda oynanacak olan A Milli Takım maçları öncesi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım'a ilk kez çağrıldığı için büyük bir gurur yaşadığını belirten Oğuz, "Haberi aldığımda Alanya’daydım. İnanılmaz bir heyecan, inanılmaz bir şeydi. Sonuçta küçüklükten beri hayal kurduğum bir an. Şu anda hayalin içindeyim. Bir an önce takımla idmana çıkıp bu anı yaşamak istiyorum." dedi.

"İLK ANNEME HABER VERDİM"

Milli takıma seçilmesinin ailesi üzerindeki mutluluğunu da paylaşan Oğuz Aydın, "İlk anneme haber verdim. Annem ağladı tabii ki. Çünkü inanılmaz bir gurur. Sonra ağabeyime ve babama söyledim. Hayal gibi. Herkes çok mutlu." ifadelerini kullandı.

Alanyaspor'daki başarısının arkasında yer alan Fatih Tekke ile ilgili bir soruya, "Fatih Hocam öncelikle bana başarılar diledi. Bana verdiği öz güvenle birlikte çok iyi bir yere getirdi. Ona da çok teşekkür ederim." şeklinde yanıt verdi.

"BENİM İÇİN FIRSAT"

Oğuz Aydın, yaklaşan Macaristan ve Avusturya ile yapılacak olan hazırlık maçlarının önemine de değinerek, "Oynayacağımız 2 maç EURO 2024 için iyi bir prova. Buraya gelmem benim için bir fırsat. Hocam bana inşallah süre verirse en iyisini yapıp EURO 2024’e katılırım. Hocamın bana görev vereceği her mevkide elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışırım. Sağ ve sol açıkta oynadım genellikle. Bu mevkileri tercih ederim." değerlendirmesini yaptı.

"HOLLANDA'DAN KÜÇÜKLÜK ARKADAŞIM"

"A Milli Takım'da seni nasıl karşıladılar?" sorusuna ise, "Orkun küçüklük arkadaşım Hollanda’dan. Beni ilk o karşıladı. Daha sonra herkesle tanışma fırsatım oldu. Zaten Ümit Milli ve 19 Yaş Altı takımından Ahmetcan ve Barış Alper beraber olduğum kişilerdi. O yüzden bir an önce takımla antrenmana çıkmayı bekliyorum." şeklinde cevap verdi.