Süper Lig'in 21.haftasında Trabzonspor deplasmanında 5-1 kazanan ve liderliğe ortak olan Galatasaray'da teknik direktör Okan Buruk maç sonu açıklamalarda bulundu. Şampiyonluk için kenetlenmeleri gerektiğini belirten Buruk, geçen seneki gibi bir yürüyüş yapacaklarını söyledi. İşte Okan Buruk'un açıklamalarından satır başları:

'FAVORİLER DEĞİŞEBİLİYOR'

"Çok fazla maç var. Bazen çok erken favoriler yaratabiliyoruz. Bu favoriler değişebiliyor. Her takım kazanabilir, kaybedebilir. Biz sahaya odaklanıyoruz. Maç maç gideceğiz. Bütün maçları kazanmak istiyoruz, bunun için savaşacağız."

'DEVAMLI ASIP KESİYORUZ'

 "Çok yoğun bir sezondan geçiyoruz. Çok güvendiğimiz bir kadro var. Farklı mevkilerde farklı oyuncular denedik. Oyuncuları devamlı asıp kesiyoruz, sosyal medya üstünden de çok oluyor. Geçen hafta da Ndombele üstünden yapılmaya çalışıldı. Öncesinde Zaha, Icardi, Davinson... Galatasaray'ı karıştıracak şeyler yapılmaya çalışılıyor. Bir mottomuz var: Kenetlenelim, başka Galatasaray yok. Oyuncularımıza zarar vermeye çalışan insanlara izin vermeyelim. Yeni gelen oyuncular için de sabır gerekiyor. Her oyuncudan zamanla performans alacağız."

'HERKESİ BU YÜRÜYÜŞE DAVET EDİYORUM'

''Sonlandırma problemlerimiz vardı ama bu kez 5 gol attık, Bir de sayılmayan golümüz vardı, 6 gol. Trabzonspor deplasmanı zordur. Rakip ne kadar eksik olursa olsun üzerimizde zaman zaman baskı kurdular. 2-0'ı bulunca maçı bitirdik. Oyuncularıma teşekkür ederim. Bu tür oyunculara sahip olduğum için şanslıyım, Galatasaray taraftarı şanslı. Onlarla birlikte çok daha büyük başarılara ulaşacağız. Bizim kenetlenmeye ihtiyacımız var. Geçen seneki gibi tekrar şampiyonluk yolunda çok doğru bir yürüyüş yapacağız. Herkesi bu yürüyüşün içine davet ediyorum."