Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Sivasspor maçından önce yayıncı kuruluş mikrofonlarına değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Çalık anısına sahaya siyah formayla çıkacaklarını söyleyen Buruk, Müslüman aleminin Regaip Kandili'ni kutladı. Sacha Boey ve Kaan Ayhan'ın son anda kadrodan çıkartılmasıyla ilgili konuşan Buruk, oyuncuların sakatlık durumuna ilişkin bilgi verdi.

Sivasspor'un son maçında 4'lü savunmayla galip gelmesine rağmen, Galatasaray maçına 5'li savunma düzeniyle çıkmasına şaşırdığını söyleyen Buruk, kadrodaki bütün oyunculara ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Okan Buruk'un açıklamaları:

Bugün Regaip Kandili, bütün Müslüman aleminin kandilini kutlayarak başlamak istiyorum. İkincisi Ahmet Çalık'ın ölümü, üzerinden iki sene geçti ve onu rahmetle anıyoruz, aynı acıyı hala yaşıyoruz. Bugün de siyah formayla yer alıyoruz onun anısına.

"BOEY'NİN AĞRISI OLDU"

"Sivas deplasmanı her zaman zorlu, özellikle de kış şartları içerisinde. Kar yağışı yok, bu anlamda mutluyuz. Zemin çok iyi değil ama oynanabilecek bir zemin, belki maç içerisinde yıpranabilir. Çok uzun bir süremiz olmadı ama aşağı yukarı geri dönenler oldu, Sacha Boey'i oynatmayı hedefliyorduk, ayağında ağrısı oldu son antrenmanda. Bırakmak zorunda kaldı, oynayamayacak durumda olduğunu bize iletti. ve bu maçlık onu kullanamıyoruz."

"DÜN ALİ TURAP'LA ÇALIŞTIK"

"Kaan'ı antrenmanın başında denemiştik, biraz ağrısı vardı, bugünü bekledik. Yapılan kontrollerinde oynayabilecek durumda olmadığını gördük. Ama dün de zaten Ali Turap'la çalıştık, hazırladık. Uzun süredir bizimle çıkan, bizim oyun felsefemizi, stratejimizi bilen bir oyuncu. Onun için de bir şans tabi bu tür fırsatlar. İyisini yapacağını düşünüyorum. "

"BENİ EN ŞAŞIRTAN ŞEY OLDU"

"Eksiklerimiz var ama geçen maç takım olduğumuzu gösterdik. Çok fazla eksikle birlikte kendi sahamızda kazandık Konyaspor maçında. Bugün yine hedefimiz, Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu göstermek istiyoruz. Rakibimizin bizim için sürpriz olan 5'li savunmayla başlayacaklar. Daha defansif bir takım karşımızda olacak. Maça gelince, stada gelince bizi en şaşırtan şey bu oldu. Geçen hafta 4'lü ile galibiyet almışlardı, bu hafta 5'li savunma yapacaklar. Rakibin ikinci topları, geçiş oyunları üzerine yoğunlaşacak. Bu da bildiğimiz şeylerden biri. Adapte olmaya çalışacağız."

"HAZIR OLMAK ZORUNDALAR"

Burası Galatasaray. Burada kadroda olan, kadro içerisinde yer alan her oyuncu kendini en iyi şekilde hazır tutmak zorunda. Biz de hazırlamak zorundayız. Görevimiz bu. Galatasaray formasının verdiği motivasyon bambaşka. Taraftarlarımız hep destekliyor. Onların da bizi bu maça hazırlaması çok farklı.

"GENÇLERE GÜVENİYORUZ"

"Biz bu kimlikle, Galatasaray kimliğiyle devam etmek istiyoruz. Hedefimiz tabii ki 24. şampiyonluk. Tüm oyunculara ihtiyacımız var. Geniş kadroları o yüzden kuruyorsunuz. Bu sezon 31. maçımıza çıkıyoruz. Buna hazırdık. Bazen çok fazla oyuncumuz oldu, bu sefer hepsi birden eksildi. Başlayan oyuncular var, sonradan devam edecek oyuncular var. Biz kulübedeki gençlere güveniyoruz. Onlarla uzun süredir çalışıyoruz. Görev verildiğinde en iyisini yapacaklar."